خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رحمت الله نبيل سرپرست رياست امنيت ملى تعيين شد

رحمت الله نبيل سرپرست رياست امنيت ملى تعيين شد

Aug 31, 2013 - 11:15

کابل (پژواک،٩ سنبله٩٢): رحمت الله نبيل معاون شورای امنيت ملی، به حيث سرپرست رياست عمومى امنيت ملى تعيين گرديد.

در اعلاميه اى که امروز ازسوى رياست اطلاعات ادارۀ امور، به آژانس خبرى پژواک مواصلت کرده، آمده است که رحمت‌الله نبيل، به تأسی از فقره ١١ ماده ٦٤ قانونى اساسی و به منظور پيشبُرد امور مربوط به ریاست عمومی امنیت ملی و منظورى رياست جمهوری، به حيث سرپرست رياست عمومی امنیت ملی تعيين شده است.

نبيل، در سرطان سال ١٣٨٩ بر اساس فرمان رييس جمهور، به حيث رييس عمومى امنيت ملى انتخاب شد و در پنجم قوس ١٣٩٠ توانست راى اعتماد ولسى جرگه را به دست آورد.

اما وى چندی پيش به دستور رييس جمهور، از مقامش  برکنار شد و به عنوان معاون دوم شورای امنيت ملی تعيين گرديد.

برکناری وى توسط رييس جمهور از رياست امنيت ملی، واکنش های تند ولسی جرگه را نيز به دنبال داشت. شمارى از وکلای ولسى جرگه درآن زمان ميگفتند که رييس جمهور، زير فشار سازمان استخباراتی پاکستان، تصميم به برکناری رحمت الله نبيل گرفته است.

بعداز برکنارى نبيل، اسدالله خالد ازسوى رييس جمهور به اين پُست معرفى گرديد که وى از سوى ولسى جرگه نيز توانست راى اعتماد به دست آورد.

اما پس از آنکه اسدالله خالد در ماه قوس سال گذشته از سوی یک مهاجم انتحاری که گفته می شد پیام آور صلح از سوی طالبان است، در یکی از مهمانخانه های امنیت ملی درمنطقه تایمنی شهر کابل هدف قرار گرفت و به شدت زخم برداشت، رياست امنيت ملى، از سوى معاون آن سرپرستى ميشد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement