خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

صدیقی: در برگزاری جرگه مشورتی، هیچ نگرانی امنیتی نخواهد بود

صدیقی: در برگزاری جرگه مشورتی، هیچ نگرانی امنیتی نخواهد بود

Nov 16, 2013 - 17:25

کابل (پژواک،٢٥ عقرب٩٢): وزارت امور داخله، از تدابیر ویژه به خاطر برگزاری لويه جرگۀ مشورتی در کابل خبر داد.

قرار است که لويه جرگۀ مشورتى، به هدف بحث روى سند امنيتى بين افغانستان و امريکا، با اشتراک حدود ٣٠٠٠ تن، به تاريخ ٣٠ عقرب در کابل تدوير يابد.

صدیق صدیقی سخنگوی وزارت داخله، در نشست خبری امروز گفت که وزارت داخله، اين تدابير را در همکاری با ارگان هاى امنیتی که شامل پوليس، اردوى ملى و امنيت ملى است، براى سپرى شدن جرگه مشورتی در فضاى امن، روی دست گرفته است.

وی در مورد اينکه چه تعداد نيرو براى تامين امنيت جرگه توظيف گرديده، توضيح نداد؛ اما علاوه کرد که در جریان روزهای جرگه مشورتی، تمام پولیس در همکاری با ارگان هاى امنیتی در سطح کشور  بخصوص در ساحۀ تدوير جرگه در کابل، فعاليت ميکنند.

سخنگوی وزارت داخله گفت: "در برگزاری جرگه مشورتی، هیچ نگرانی(امنیتی) نخواهد بود و هرگونه امکاناتی که در دست داشته باشیم، در برگزاری جرگه به خرچ خواهیم داد."

وى تصریح کرد که این تدابیر، درحالی صورت میگیرد که نیروهای پولیس، طی يک هفتۀ گذشته دستارودهای چشمگیرى نيز داشته است.

صدیقی گفت که پولیس، یکتن از سرگروپان مخالفان مسلح به نام عبدالرحمان را در مربوطات ناحیه پنجم شهر کابل دستگير نموده است.

همچنان در جریان عملیات پوليس در منطقه بگرامی کابل، ٢٥ کیلو موادمنفجره و یک ماین ریموت کنترول در ساحۀ چمن حضوری شهر کابل نيز کشف و خنثی شده است.

یک مقدار سلاح و المونیم نایتریت در ولسوالی پغمان و پلچرخی نيز کشف و به دست آمده است.

سخنگوى وزارت داخله گفت که پولیس، درين مدت يک انتحارکننده را در ولسوالی دشت ارچی ولایت کندز، از پا درآورده و یک انتحاری ديگر را در ولسوالی سپین بولدک ولايت کندهار، بازداشت نموده است.

صديقى، در رابطه به تدابیر امنيتى در روز عاشورا نيز معلومات داد و گفت که روز عاشورا در سطح کشور، بدون کدام حادثه برگزار شده و تامین امنیت روز عاشورا، نشان می دهد که نیروهای امنیتی توانمند شده اند.

 

اين درحالى است که عصر امروز، يک حملۀ انتحارى ناشى از موتربمب، در نزديکى پوهنتون تعليم و تربيۀ استادربانى در مربوطات حوزۀ پنجم پوليس و نزديک ساحۀ تدوير جرگه مشورتى رخ داد، که به گفتۀ يک منبع پوليس طى آن، بيش از ٢٠ تن کشته و زخمى شده است .

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan