خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ریداعظیمی: لیست نهایی کاندیدان ناوقت امروز آماده میشود

ریداعظیمی: لیست نهایی کاندیدان ناوقت امروز آماده میشود

Nov 18, 2013 - 17:25

کابل (پژواک،٢٧ عقرب ٩٢): مسوولین کمیسیون شکایات انتخاباتی میگویند که بررسی های شکایات را تا آخر امروز، به پایان رسانده و فردا لیست نهایی کاندیدان را، به کمیسیون مستقل انتخابات تسلیم خواهند کرد.

ریدا عظیمی معاون این کمیسیون، به آژانس خبری پژواک گفت که تقریباً تمامی شکایات بررسی شده و حال، مصروف آماده کردن لیست نهایی کاندیدان اند.

به گفتۀ موصوف، کمیسیون یادشده، بیش از ٩٠٠ شکایت را از تمام کشور ثبت کرده است.

قرار بود که لیست نهایی کاندیدان، دو روز قبل (٢٥ عقرب) اعلام شود؛ اما کمیسیون شکایات انتخاباتی، از اثر افزایش شکایات، بررسی های خود را تا مدت معین تکمیل نکرد و آنرا به تعویق انداخت.

عظیمی، هرگونه اظهارات در مورد تغیيرات لیست ابتدایی کاندیدان را قبل از وقت خواند وافزود که تا پایان روز، معلوم خواهد شد که در نتیجۀ بررسی های آنها، چند تن برابر با شرایط کاندیدا شدن، شناخته شده اند.

یک منبع اعتمادی کمیسیون مستقل انتخابات، به پژواک گفت که در اسناد سه تن از کاندیدان که نام شان در لیست ابتدایی شامل است، مشکل وجود دارد.

منبع افزود: "اگر کمیسیون شکایات انتخاباتی جرئت کند، ٨٠ درصد امکان دارد که نام سه تن، از لیست خارج شود."

برای انتخابات ریاست جمهوری و شورای ولایتی سال آیندۀ کشور، 3084تن خود را نامزد کرده بودند که از جمع آنها ٣٦٨ تن از سوی کمیسیون مستقل انتخابات، مطابق شرایط شمرده نشدند.

این کمیسیون، در لیست ابتدایی از ٢٦ کاندید ریاست جمهوری، نام ١٠ تن را و برای رقابت در انتخابات شورای ولایتى، نام ٢٧٠٤تن را شامل کرد.

کمیسیون مستقل انتخابات، از بیطرفی در مورد فیصلۀ خود تاکید نموده ميگويد که اگر کسی بالای شان اعتراض دارد، دروازه های کمیسیون شکایات به روی شان باز است.

فیصلۀ کمیسیون شکایات انتخاباتی در مورد کاندیدان، فیصلۀ نهایی است.

قراراست که انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی کشور، به تاریخ ١٦ حمل سال آینده برگزار گردد.

 

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement