خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"مقامات عالیرتبۀ بغلان از افراد مسلح غیرمسوول حمايت ميکنند"

"مقامات عالیرتبۀ بغلان از افراد مسلح غیرمسوول حمايت ميکنند"

Dec 27, 2013 - 15:12

پلخمری (پژواک، ٦ جدى ٩٢): قوماندان امنيۀ ولايت بغلان ميگويد که یک تعداد از مقامات عالیرتبۀ اين ولايت، در امور قوماندانی امنیۀ مداخله نموده و از افراد مسلح غیرمسوول حمايت ميکنند.

مل پاسوال امين الله امرخيل قوماندان امنيۀ ولايت بغلان، در يک مصاحبۀ اختصاصى با آژانس خبرى پژواک گفت: از روزيکه به صفت قوماندان امنيۀ ولايت بغلان تقرر حاصل نموده، مشاهده نموده که پرسونل پوليس، مشکلات زيادى دارد.

وى افزود که اين مشکلات، به يک سلسله تغييرات نيازى جدى داشت که وى به خاطر تامين امنيت، دست به تغييرات بهتر زد.

اما وى گفت: "یک تعداد از مقامات، در کارهای من دخالت میکنند که من این بار، برای شان هشدار میدهم که از دخالت در امورات پولیس قوماندانی امنیه، دست بکشند و اگر این بار بازهم تکرار شود، نامهاى آنان را برای مردم و مطبوعات افشا خواهم کرد."

امرخيل همچنان علاوه نمود که یکتعداد مقامات مرکزی، از افراد مسلح غیرمسوول در ولایت بغلان حمایت میکنند که این کار شان، باعث عدم تامین امنیت دراین ولایت گشته است.

وى از اين مقامات خواست تا پوليس قوماندانى امنيۀ بغلان را، در خلع سلاح اين افراد غيرمسوول کمک کنند.

وى گفت: "اگر این مقامات، از حمایت شان از افراد مسلح غیرمسوول دست نکشند، آنان را برای ملت افشا خواهم نمود."

در همین حال، این گفته های قوماندان امنيۀ بغلان، مورد استقبال مردم اين ولایت و اعضای شورای ولایتی قرار گرفته است.

داکتر فیصل سميع، یکتن از اعضای شورای ولایتی بغلان، از کارکردهای قوماندان امنیۀ اين ولایت در این مدت، ستایش نموده وى را یک پولیس آگاه و یک خدمتگذار واقعی مردم افغانستان خواند.

وى افزود که شورای ولایتى بغلان، از وی حمايت مى نمايد.

حاجی شا لالا ریيس اصناف شهر پلخمری نیز از کارکردهای قوماندان امنيۀ ولایت بغلان، اظهار رضایت نموده، گفت: باوجودیکه از آمدن قوماندان امنيه دراین ولایت بسیار وقت کم میشود؛ اما امنیت در شهر پلخمری بسیار خوب شده و یکتعداد دزدان و کیسه بران که وى خبر دارد، فرار نموده اند.

موصوف گفت: "مردم شهر پلخمری از گفته های امين الله امرخیل حمایت میکنند و از ایشان میخواهيم که هرچه زودتر نامهاى آنانیکه از افراد مسلح غیرمسوول حمایت میکنند، برای مردم افشا کنند."

مل پاسوال امين الله امرخیل، در حدود دو ماه میشود که به حيث قوماندان امنیۀ ولایت بغلان تقرر حاصل نموده است.

دراین مدت، وی بیش از ١٥٠ کیلوگرام موادمخدر ضبط نموده و در حدود ٣٠ تن را به اتهام ها قتل سرقت و قاچاق موادمخدر بازداشت نموده و همچنان دراین مدت، دو گروپ از مخالفین که تعداد شان به بیست و چهار نفر میرسد، به پولیس پیوسته اند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement