خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری به تعویق افتاد

اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری به تعویق افتاد

Apr 22, 2014 - 22:37

کابل (پژواک، ٢ثور٩٣): کميسيون مستقل انتخابات افغانستان می گوید که نتايج ابتدايى انتخابات رياست جمهورى را با دو روز تاخیر اعلام می کند.

بر اساس جدول زمانی انتخابات قرار بود، به روز پنج شنبه (چهارم ثور) نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری اعلام شود، اما کمیسیون انتخابات با نشر اعلامیۀ گفته است که در نظر دارد به عوض آن کمیسیون در نظر دارد بخش سوم نتایج قسمی را اعلام کند.

این که تاخیر در نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری باعث تاخیر در نتایج نهایی که قرار است به تاريخ ٢٤ اعلام مى شود خواهد شد یاخیر، کمیسیون در مورد ان چیزی نگفته است.

کمیسیون انتخابات تا اکنون دو بار نتایج قسمی نتایج انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرده است که در مجموع حدود پنجاه در صد تمام آرا را در بر می گیرد.

داکتر عبدالله عبدالله با داشتن ٤٤،٤ در صد در صدر قرار دارد و اشرف غنى احمدزى با کسب ٣٣،٢ در صد شخص دوم است. کمیسیون انتخابات در اعلامیه خود دلیل تعویق نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری را بررسی کردن همه موارد بی نظمی ھای گزارش شده عنوان کرده است.

در اعلامیه آمده است: "اگرچه اين بررسی ھا پروسه را اندکی به تاخير مواجه ساخته است و لی بررسی موارد متذکره به صحت و سلامت نتايج نھايی انتخابات حياتی و مھم ميباشد."

اعلامیه به نقل از ضیاء الحق امرخیل ریيس دارالانشای کميسيون مستقل انتخابات، می گوید که این کميسيون برای حفاظت از آراء رای دھندگان متعھد است و نتايج را با کمال صداقت اعلان می کند.

در اعلامیه گفته شده است که کميسيون مستقل انتخابات تنھا مرجع قانونی است که براساس قانون اساسی صلاحيت اعلان نتايج انتخابات را دارا ميباشد و موظف است که تمام فعاليت ھای خود را با بی طرفی و در مطابقت با قانون انتخابات و ساير قوانين نافذه کشور انجام دھد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement