خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

يک تبعۀ پاکستان با واسکت انتحارى بازداشت شد

يک تبعۀ پاکستان با واسکت انتحارى بازداشت شد

May 21, 2014 - 16:09

کابل (پژواک،۳‍۱ثور۹۳): یک تبعۀ پاکستانی ملبس با واسکت انتحاری، در شهر کابل بازداشت گرديد وانفجارماين درپروان شش خانم کارگر را زخمى کرد.

دفتر مطبوعاتی ریاست عمومی امنیت ملی، به روزچهارشنبه با پخش خبرنامه اى، از دستگیری اين انتحارکننده پاکستانی خبرداده و افزوده است که فرد بازداشت شده، واجد نام دارد و باشندۀ منطقه سورکر خیبرایجنسی پاکستان ميباشد.

درخبرنامه آمده است که فرد مذکور، به دستور گروه طالبان از شهر پشاور به منظور انجام حملۀ انتحاری بالای یک مقام بلند پایه امنیتی، به شهر کابل فرستاده شده بود.

منبع علاوه کرده است که اين تبعۀ پاکستانى، با یک ثوب واسکت انتحاری و یکعراده کرولا از مربوطات ناحیه چهارم شهر کابل بازداشت شده است.

 فرد بازداشت شده در جریان تحقیقات ابتدایی اعتراف نموده که توسط اسدالله مسوول جلب و جذب افراد انتحاری، در شهر پشاور به گروه طالبان جذب و بعداً به منطقۀ "تابع" در نزدیکی وزیرستان منتقل شده است.

فرد مذکور، همچنان گفته است که درآن منطقه، "تابع" با سى تن دیگر، از سوى استادان پنجابی آموزش های حملات انتحاری را فراه گرفته است.

درخبرنامه رياست امنيت ملى خاطرنشان شده که گروه طالبان به هدف تشديد عملیات بهاری، شمار زيادى از جنگجويان خارجى را که اکثريت شان اتباع پاکستان ميباشند، درصفوف خود جذب وبه افغانستان انتقال داده اند.

طبق يک خبرديگر، در اثر انفجار ماین چسپکی بالاى موترعملۀ کارگران شرکت "انهم" در ولسوالی بگرام ولایت پروان، شش خانم کارگر زخمی شد.

محمد معصوم فرزه يی فرمانده پولیس ولسوالی بگرام به پژواک گفت که اين حادثه، زمانى به وقوع پيوست که موتريادشده، حدود سه کارگر زن از شرکت "انهم" را، که مسووليت نگهدارى مواد لوژستيکى نيروهاى خارجى را برعهده دارد؛ به خانه هاى شان انتقال ميداد.

منبع با ذکر اينکه تحقيقات در زمينه آغاز شده و درپيوند با اين موضوع کسى بازداشت نگرديده، افزود که وضعيت صحى  يک خانم، وخيم است و ازمتباقى بهتر ميباشد.

تاکنون مسووليت اين انفجار را کسى برعهده نگرفته است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement