خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

افراد مسلح در يک سايت انتخاباتى ميربچه کوت ديده ميشدند

افراد مسلح در يک سايت انتخاباتى ميربچه کوت ديده ميشدند

Jun 14, 2014 - 11:31

کابل(پژواک،٢٤جوزا ٩٣): برخى مردم در يک سايت انتخاباتى در ولسوالى ميربچه کوت کابل، از موجوديت افراد مسلح غيرقانونى و نيروهاى امنيتى ابراز نگرانى ميکنند.

خبرنگار پژواک که از سايت رايدهى ليسۀ ذکور "دکو" در ميربچه کوت ديدن کرده، گزارش داد که رايدهندگان، با ديدن افراد مسلح و نيروهاى امنيتى به تشويش بودند.

هدايت الله مُخلص که خود را استاد يکى از ليسه هاى اين ولسوالى معرفى کرد، گفت که پروسۀ رايدهى خوب است؛ اما موجوديت افراد مسلح غيرقانونى و نيروهاى امنيتى براى آنها سوال برانگيز و نگران کننده است.

يک نفر مسلح در کنار يک پوليس که رايدهندگان راتلاشى ميکرد و سه نفر مسلح ديگر، در عقب مرکز رايدهى ديده ميشدند.

اين درحالى است که نبايد نيروهاى امنيتى و افراد مسلح غيرقانونى در يکصد مترى مراکز انتخاباتى قرار داشته باشند.

زمانى که خبرنگار پژواک ميخواست ازين افراد مسلح در عقب مرکز رايدهى تصوير بردارد، اجازه ندادند و برخورد تهديد آميز نمودند.

يک نفر مسلح ديگرى که در کنار پوليس در داخل مرکز رايدهى نشسته بود، در پاسخ به اينکه در داخل مرکز چه ميکند؟ خاموش بود؛ اما خبرنگار پژواک تصوير او را برداشت.

يک ناظر انتخاباتى گفت که  بايد از خود افراد مسلح و نيروهاى امنيتى در مورد پرسيده شود.

مسوول انتخاباتى اين مرکز که نخواست اسمش ذکر شود، صرف همينقدر گفت که نبايد افراد مسلح و نيروهاى امنيتى، در مراکز انتخاباتى وجود داشته باشند.

اما يک مسوول امنيتى در محل گفت: "امنيت خوب نيست و ايجاب ميکند که نيروهاى امنيتى در داخل مرکز باشند و اگر از مرکز دور باشيم، مشکل ايجاد ميشود."

عبدالصبور  يکتن از موسفيدان و باشندۀ ولسوالى استالف که دراين مرکز راى داده بود، گفت که مسوولان مربوطه،بايد فکر کنند و افراد مسلح را نگذارند که در بين راى دهندگان رخنه نمايند.

وى افزود: "مه بار دوم ميخايم راى بتم تا که جنگ از وطن ما گم شوه."

با آنکه در مرکز انتخاباتى ليسۀ ذکور و اناث پُل صوفيان ولسوالى ميربچه کوت تخلفى مشاهده نمى شد؛ اما حضور مردم کمرنگ بود.

سيد امرالدين مسوول اين مرکز صبح امروز گفت که تا حال مردم انگشت شمار آمده و راى داده اند؛ اما ازاينکه مرکز از مناطق مسکونى يک اندازه فاصله دارد، تعداد مردم در جريان روز بيشتر خواهد شد.

قابل ذکر است که در انتخابات ١٦ حمل افراد مسلح غيرقانونى در ليسۀ مولوى محمد يعقوب شهيد در ولسوالى استالف کابل نيز ديده شده، از بعضى راى دهندگان مى پرسيدند که کجا ميروند و براى کى راى ميدهند و به مردم ميگفتند که بايد به يک نامزد مشخص راى بدهند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement