خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"تماس های غیرقانونی زندانیان با خارج از زندان باید قطع گردد"

"تماس های غیرقانونی زندانیان با خارج از زندان باید قطع گردد"

Oct 13, 2014 - 18:07

 کابل (پژواک، ٢١ميزان ٩٣): اشرف غنى احمدزى رييس جمهور ميگويد نبايد اجازه داد که زندان های کشور، به مراکز فعالیت های جنایی و تروریستی مبدل شوند.

احمدزى اين اظهارات را امروز به هيئت وزارت امور داخله که اخیراً به منظور بررسی وضعیت زندان هرات به آن ولایت اعزام گردیده بود، ابراز داشت.

در خبرنامه اى که از سوى دفتر رياست جمهورى به آژانس خبرى پژواک مواصالت کرده، رييس جمهور   تاکيد کرده است که  تماس های غیرقانونی زندانیان با خارج از زندان باید قطع گردد.

وى درين نشست که در آن مسوولان وزارت داخله، لوی څارنوالی، امنیت ملی و ارگان های محل نيز حضور داشتند، علاوه کرد که نه تنها در مورد وضعیت زندان هرات، بلکه بر تمامی زندانهای کشور تمرکز صورت خواهد گرفت و در این رابطه به مراجع مربوط هدایات لازم خواهد داد.

رئیس جمهور احمدزى گفت: "آنانیکه نیروهای امنیتی ما را به قتل رسانیده اند، تهدیدی برای امنیت ملی کشور محسوب می شوند و قابل بخشش نمی باشند."

هیئت وزارت داخله ضمن اینکه در مورد وضعیت محبوسین زندان هرات به ريیس جمهور گزارش داد، پیشنهادات خویش را در رابطه به بهبود وضعیت محبوسین و زندان هرات، ارائه نمود.

اين در حالى است که ١٦٠ زندانى، به تاريخ ٨ ميزان در محبس هرات براى يک هفته اعتصاب غذايى نموده و خواستار اعزام هيئت از سوى رييس جمهور به اين زندان گرديده بودند.

گل احمد رامش څارنوال محکمۀ ابتدايى شهرى هرات، به پژواک گفته بود که زندانيان سه خواست دارند؛ اول اينکه فرمان رياست جمهورى در مورد عفو و تخفيف مدت زندان فراگير باشد، دوم در فرمان استثنا وجود نداشته باشد، و سوم به دوسيه هاى آنها که قبلاً از سوى څارنوالى و محکمه فيصله صورت گرفته، تجديد نظر شود.

مولوى عبدالرحمن هوتک کميشنر کميسيون مستقل حقوق بشر گفت که اکثر اعتصاب کنندگان در زندان،     به جرايم سنگين و حتى اعدام محکوم اند.

دو روز قبل هیئت تحقیق ستره محکمه نيز به هرات سفر کرده و گفته بود که دلیل اعتصاب اخیر زندانیان در این ولایت، ضعف مدیریت زندان و کم کاری څارنوالی بوده است.

در زندان هرات، حدود سه هزار تن به سر مى برند.

گفتنى است که رييس جمهوراحمدزى، چهار شب قبل از زندان پلچرخى ديدن نموده و حکم نمود که اگر څارنوالى دوسيه هاى زندانيان بى سرنوشت را به زودى بررسى نکند، خود شان زندانى خواهند شد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement