خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

حکمتيار مخالفت خود را با قتل مامورين ملکى دولت ابراز داشت

حکمتيار مخالفت خود را با قتل مامورين ملکى دولت ابراز داشت

Jul 26, 2014 - 12:45

کابل(پژواک، ٤ اسد ٩٣): انجنير گلبدين حکمتيار رهبر حزب اسلامى گروه مخالف مسلح دولت، در پيامى که به مناسبت عيدسعيدفطر نشر نموده، از افراد مسلح خود خواسته است که از قتل افراد ملکى و مامورين ملکى دولت، خوددارى نمايند.

در اين پيام؛ حکمتيار که در ويبسايت رسمى اين گروه(شهادت) به نشر رسيده،  از افراد مسلح خود خواسته است کسانى را که باعث اذيت مردم ميشوند و اصول اسلامى را رعايت نمى کنند، در صفوف خود جاى ندهند.

وی افزوده است از عملياتى که به ضرر مامورين ملکى دولت، معلمين، قضات، ملا امامان، انجينران، داکتران، خبرنگاران و ساير افراد غيرمحارب ميشود، خوددارى نمايند.

موصوف، از تمامى نيروهاى خارجى خواسته است که افغانستان را ترک نمايند و افغان ها را بگذارند که مشکلات خود را به دست خود هموار سازند.

وى افزوده است که متوقف شدن جنگ و استقرار صلح دايمى، هنگامى صورت ميگيرد که خارجى ها افغانستان را ترک نموده و افغان ها رهبر و نظام خود را به دست خود تعيين  نمايند.

حکمتيار گفته است: "ما بايد تعهد نماييم که بعد از اين، در پروسۀ انتقال قدرت نه يک قطره خون ريخته و نه هم يک مرمى شليک شود."

به گفتۀ موصوف، کسانيکه فکر مى کنند جنگ افغانستان در حضور نيروهاى خارجى پايان خواهد يافت، شديداً فريب ميخورند.

رهبر حزب اسلامى گفته است که بقاى حکومت کنونى، بعد از خروج نيروهاى خارجى از کشور ممکن نيست؛ زيرا که به گفتۀ وى، آنها علاوه بر حضور ١٥٠ هزار سرباز خارجى، مشکلات بيشترى دارند.

 حکمتيار از پروسۀ انتخابات نيز انتقاد کرده و افزده است که اين پروسه شکار بى نظمى شد، کانديد ناکام شکست خود را نمى پذيرد و از ايجاد حکومت هاى موازى و از رفتن به کوه ها حرف ميزند.

وى ادعا کرد که امريکا ميخواهد تا رويدادهاى عراق را در افغانستان تکرار نمايد و اقوام افغانستان را با ايجاد بى نظمى ها با هم بجنگانند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement