خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

درگيرى در زندان نيمروز سه کشته برجا گذاشت

درگيرى در زندان نيمروز سه کشته برجا گذاشت

Mar 07, 2015 - 14:34

زرنج،(پژواک، ۱٦حوت ۹۳ ): مقامات محلى ميگويند که درجريان درگيرى در زندان ولايت نيمروز، سه تن  به شمول مدير لوژستيک کشته شده و پلان مهاجم که هدف آن فرار زندانيان بود، خنثى گرديده است.

اين درگيرى، حوالى ساعت ٧ شام  ديروز در زندان زرنج مرکز نيمروز اتفاق افتاد.

يک منبع امنيتى نيمروز که نخواست اسمش ذکر شود، به آژانس خبرى پژواک گفت که يک پايواز، با تفنگچۀ بى صدا داخل زندان گرديده و تفنگچه را به يک زندانى سپرده بود، که زندانى توسط آن مدير لوژستيک را هدف قرار داده و وى را سخت مجروح نمود.

به گفتۀ منبع، بعداً بين محافظان زندان ومهاجم درگيرى رُخ داد و مهاجم با ضرب گلوله از پادرآمد و يک زندانى ديگرجراحت برداشت.

اما يک منبع ادارۀ محلى نيمروز، ظهر امروز به پژواک گفت که سمونیار غلام حضرت مدیر لوژستیک محبس، به اثر جراحات شديد در شفاخانه جان داده است.

منبع گفت که يک زندانى، مدير لوژستيک را به گروگان گرفته، بر پوليس فير مينمود و هشدار ميداد که بايد تمام زندانيان را رها کنند؛ اما پلان وى خنثى گرديد.

 

به گفتۀ منبع، دو میل تفنگچه همراه با چند بم دستی و صدها فیر مرمی به محبس انتقال یافته و هنوز معلوم نيست که این سلاح و مهمات را، کی داخل محبس کرده بود.

 

از سوى ديگر، مل پاسوال محمد قسیم جنگلباغ قوماندان امنیۀ نیمروز گفته است زندانی که کشته شده، محمد روزی نام داشت و به جرم قاچاق مواد مخدر محبوس بود و قصد داشت که ١٥ زندانى را با خود فرار دهد که در نتیجۀ تیراندازی پولیس به قتل رسيد.

قبل ازاين، يک منبع ديگر که به هدف بررسى از زندان ديدن نموده، گفته بود که دراين رويداد، دو زندانى کشته شده و دو تن به شمول يک افسر، مجروح گرديده است. اين افسر، مدير لوژستيک زندان بود که بعداً به علت جراحات شديد، فوت نمود.

 امير محمد آخندزاده سرپرست ولايت نيمروز ميگويد که تحقيقات در مورد رويداد زندان آغاز شده است.

گفتنى است که در زندان نيمروز، بيش از٥٠٠ تن به جرايم مختلف جنايى و تعدادى هم به جرم وابستگى با مخالفان مسلح، محبوس هستند.

 

علامت: 

گزارش های مربوطه:

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan