خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"در جریان زعامت کرزى بنیاد همکاریهای استراتیژیک میان افغانستان و چین گذاشته شد"

"در جریان زعامت کرزى بنیاد همکاریهای استراتیژیک میان افغانستان و چین گذاشته شد"

Sep 29, 2014 - 18:20

کابل (پژواک، ٧ميزان ٩٣): نماینده ویژه چین، انتقال قدرت سیاسی به رهبری جدید افغانستان را از موفقیت های حامد کرزی خواند.

حامد کرزی رييس جمهور سابق افغانستان، بعد از ظهر امروز با آقای ین ویمنگ وزیر منابع بشری و امنیت اجتماعی جمهوری مردم چین که به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهورآن کشور در مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید افغانستان اشتراک نمود، قبل از مراسم تحليف دیدار کرد.

در خبرنامه اى که از سوى دفتر مطبوعات رياست جمهورى، به آژانس خبرى پژواک مواصلت کرده، آمده است که در این دیدار، نماینده ویژۀ چین، انتقال قدرت سیاسی به رهبری جدید افغانستان را از موفقیت های حامد کرزی خواند و گفت: "شما با وجود چالش های متعدد، بنیاد نیرومندی را برای کشور تان گذاشتید."

وی افزود که در جریان زعامت حامد کرزى، بنیاد همکاری های استراتیژیک میان افغانستان و چین گذاشته شد و روابط میان دو کشور گسترش مزید یافت.

حامد کرزی، چین را از دوستان نزدیک افغانستان خوانده و گفت که چین در ١٣ سال گذشته، پیهم به افغانستان پاسخ مثبت داده و  این کشور کمکهای زیادی را به افغانستان فراهم کرده است.  

همچنین حامد کرزی، بعد از ظهر امروز در منزلش با محمد حامد انصاری معاون رئیس جمهور هند دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، معاون رئیس جمهور هند، انتقال صلح آمیز قدرت سیاسی در افغانستان را یک رویداد بزرگ خوانده، به حامد کرزی گفت: "تاریخ شما را به یاد خواهد داشت و شما شخصی بودید که تحقق این رویداو تاریخی را مساعد ساختید."

حامد کرزی با اشاره به مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید افغانستان، این روز را یک روز تاریخی برای مردم افغانستان خواند و از کمک های هند در ١٣ سال گذشته به افغانستان تشکر کرد و کمک های این کشور مخصوصاً در فراهم آوری زمینه های تحصیلی به جوانان افغان را برای آیندۀ افغانستان خیلی مهم دانست.

وزیر منابع بشری و امنیت اجتماعی چین و معاون رئیس جمهور هند، درين ديدارهاى جداگانه، از حامد کرزی دعوت کردند که در یک فرصت مناسب، به دو کشور سفر نماید که با تشکر از جانب حامد کرزی پذیرفته شد.

شايان ذکر است که حامد کرزى، امروز با محمد شریعت مدارى معاون رياست جمهورى ايران و  شهزاده کریم آغاخان رهبر فرقۀ اسماعيليۀ جهان نيز در ارگ ديدار کرد و هردو مقام، از نقش کرزى در ١٣ سال گذشته، در بخش سياست خارجى تقدير نمودند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement