خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رئیس جمهور خواستار ايجاد یک مرکز فکری از سوى فرهنگيان شد

رئیس جمهور خواستار ايجاد یک مرکز فکری از سوى فرهنگيان شد

Oct 11, 2014 - 16:46

کابل (پژواک، ١٩ میزان ٩٣): ريیس جمهور احمدزی از فرهنگیان کشور خواسته است که با ايجاد یک مرکز فکری، طرحی رويدست بگيرند که در آن، بر آثار باستانی و انکشاف ادبیات کار شود.

در خبرنامه اى که بتاریخ ١٩ میزان، از ارگ ریاست جمهوری به آژانس خبری پژواک ارسال شده آمده است که داکتر اشرف غنی احمدزی رئیس جمهور کشور، شام دیروز با شماری از فرهنگیان دیدار نمود.

منبع اضافه کرد که در این دیدار، استاد سعدالدین شپون و استاد اسدالله غضنفر از نویسندگان شناخته شدۀ کشور، به نمایندگی از دیگران صحبت نموده، از جانب مردم انتخاب داکتر محمد اشرف غنی احمدزی را به حیث رئیس جمهور کشور، یک اقدام نیک و به جا دانست.

در خبرنامه آمده است که استاد سعدالدین شپون، به رئیس جمهور گفت: "شما در حالی انتخاب شدید که اقتصاد، معارف و فرهنگ در کشور، در حال سقوط بود؛ خداوند شما را بخاطر نجات این کشور فرستاده است؛ در همین وقت به شما ضرور که کشور را نجات دهید."

استاد شپون، از داکتر محمد اشرف غنی احمدزی خواست که در انتخاب اعضای کابینه، از دقت کامل کار بگیرد.

وى همچنين به رئیس جمهور پیشنهاد نمود که توجه خاص به رسانه ها نماید تا رسانه ها به اساس حکم قانون اساسی کشور، ارزش های ملی و اسلامی خود را نگهدارند.

منبع افزوده است که استاد اسدالله غضنفر با اشاره به رسانه های چاپی در کشور گفت به جای کمیت این روزنامه ها، در کیفیت آن توجه شود.

رئیس جمهور به فرهنگیان کشور وعده داد که به جای کمیت، طرفدار کیفیت است و تلاش می کند تا به کیفیت توجه بيشترى کند.

داکتر احمدزی تاکید کرد که ادارات دولتی، به مراکز دانش و فرهنگ ملی مبدل شوند. هر محصل پوهنتون باید ارزش های اسلامی و ملی افغانستان و موقف این ارزش ها را بداند.

اشرف غنی احمدزی، از فرهنگیان خواست تا بخاطر حفظ ارزش های فرهنگی و قدردانی از شاعران و نویسندگان در کشور، روی يک طرح کارکنند.

به نقل از خبری نامه، رئیس جمهور بر دوام همچو جلسات با فرهنگیان کشور تاکیده نموده تعهد کرد که به وضعیت فرهنگیان کشور توجه کرده و دروازۀ ارگ را برای همیشه به روی فرهنگیان و تمام مردم افغانستان باز نگه میدارد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement