خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رییس جمهور احمدزی : ما به یک صلح بین الافغانی ضرورت داریم

رییس جمهور احمدزی : ما به یک صلح بین الافغانی ضرورت داریم

Oct 05, 2014 - 20:46

کابل ( پژواک، ۱۳ میزان ۹۳ ) : داکتر اشرف غنی احمدزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان میگوید که بدون صلح به هدف  نمی رسد و افغانستان به یک صلح بین الافغانی ضرورت دارد.

در یک اعلامیه که از دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس خبری پژواک مواصلت ورزیده، آمده است که رییس جمهور این اظهارات را امروز ۱۳ میزان با اعضای جرگه فکر و عمل در یک دیدار ابراز داشت.

در این دیدار که قبل از ظهر امروز در ارگ انجام شد، رئیس جمهور ضمن تبریکی عید سعید اضحی به آنان، طی سخنانی خواستار همکاری آنان در زمینه مبارزه با فساد در کشور گردید.

رئیس جمهور گفت که هر اقدامی را که من و حکومتم انجام میدهیم به هدف خیر و پیشرفت این کشور می باشد.

وی با تاکید بر حضور نسل جوان، فرهنگیان و متفکرین کشور در تصمیم گیری ها و پلان های آینده گفت که باید بحث های منظم فرهنگی در این راستا در ریاست جمهوری برگزار گردد زیرا ما به یک مبارزه فرهنگی بخاطر تامین صلح در کشور و مبارزه با فساد نیاز داریم.

رئیس جمهور با اشاره به ضرورت تامین صلح و ثبات در کشور گفت: ((ما بدون صلح به هدف  نمی رسیم. ما به صلح بین الافغانی ضرورت داریم. صلح نه تنها در پیام بلکه در عمل باید وجود داشته باشد.))

داکتر اشرف غنی احمدزی خاطر نشان کرد که یک نکته واضح است که ملت افغانستان تغیر می خواهد و آرزومند است تصمیمات روز های نخست حکومت جدید برای ملت این را ثابت کرده باشد که  موانع را قبول ندارد و رسیدن به هدف بدون همکاری شما ناممکن است.

همچنان داکتر اشرف غنی احمدزی \امروز با اعضای حزب افغان ملت دیدار کرد و عید سعید اضحی را به آنان مبارک باد گفت.

در این دیدار که در ارگ انجام شد، اعضای حزب افغان ملت انتخاب داکتر اشرف غنی احمدزی را منحیث رئیس جمهور کشور و عید قربان را به وی تبریک گفتند.

طبق یک خبر دیگر رئیس جمهوری اسلامی افغانستان امروز با اعضای حزب جبهه ملی نجات افغانستان ، حزب محاذ ملی افغانستان و حزب انقلاب اسلامی، به طور جداگانه دیدار کرد.

در این دیدار ها که در ارگ انجام شد، آنان انتخاب داکتر اشرف غنی احمدزی را منحیث رئیس جمهور افغانستان تبریک گفتند.

رئیس جمهور خواهان همکاری احزاب مذکور در زمینه های مبارزه با فساد و تامین صلح و ثبات در کشور گردید.

طبق یک خبر دیگر داکتر اشرف غنی احمدزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان امروز با اعضای جامعه مدنی دیدار کرد.

اعضای جامعه مدنی ضمن تبریکی عید سعید قربان به رئیس جمهور کشور گفتند، که به منظور از بین بردن فقر، تبعیض، تعصب، مجادله علیه فساد و برقراری ثبات در کشور با حکومت جدید همگام هستند.

همچنان داکتر اشرف غنی احمدزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز با شماری از جوانان کشور دیدار کرد و عید قربان را به آنان تبریک گفت.

در این دیدار آنان از رئیس جمهور خواستند تا نقش جوانان در حکومت و سایر عرصه های مهم کشور تقویت گردد.

همچنان اکتر اشرف غنی احمدزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان امروز با اعضای زنان جامعه مدنی دیدار کرد.

امروز داکتر اشرف غنی احمدزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان امروز با اعضای حزب حق و عدالت دیدار کرد و عید سعید اضحی را به آنان مبارک باد گفت.

 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement