خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سیگار: تعمیر مرکز آموزش پولیس میدان وردک پوسیده است

سیگار: تعمیر مرکز آموزش پولیس میدان وردک پوسیده است

Jan 16, 2015 - 17:11

کابل (پژواک، ٢٦ جدى ٩٣): بازرس ویژه ایالات متحدۀ امریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) می گوید، تعمیر مرکز آموزش پولیس در میدان وردک که ٥٠٠ هزار دالر امریکایی هزینه برداشته، به دلیل "نقص های ساختمانی شرم آور" در حال فروریزی است.

جان سوپکو بازرس ویژه در یک گزارش نشر شده گفته است که شرکت قراردادی در ساخت این مرکز از مواد غیرمعیاری کار گرفته که حالا به تمام معنا پوسیده است و حکومت افغانستان آن را بازسازی می کند.

سیگار مسوولان امریکایی را بخاطر نداشتن نظارت از روند ساخت این مرکز ملامت نموده می گوید که فروریختن این مرکز آموزشی چهار ماه پس از تکمیل شدن ساختمان آن در سال ٢٠١٢ میلادی آغاز گردید.

سیگار می گوید مقام های قوماندانی مرکزی نتوانسته اند متوجه کاستی های شوند که به سبب آن آب به داخل مرکز نفوذ کرده و دیوارهای ساختمان این مرکز را پوسیده ساخته است.  در گزارش آمده که سقف این مرکز به جای کانکریت از خشت های کانکریتی ساخته شده است.

در گزارش گفته شده است که در دیوارهای این مرکز آموزشی پولیس به جای خشت های پخته از خشت های کار گرفته شده که از ریگ ساخته شده است و تیرهای حمایوی ساختارها نیز به یکدیگر به صورت محفوظ بسته نشده اند.

قرارداد ساخت این مرکز به شرکت ساختمانی قسمت الله نصرت داده شده که بخاطر کار نامرغوب و کوتاهی در برآورده ساختن شرایط قرارداد مورد سرزنش سیگار قرار گرفته است.

سیگار از مقام های قوماندانی مرکزی ایالات متحده امریکا خواسته است تا تمام مسوولان قراردادی را که مسوول نظارت از این ساختمان بودند تشخیص بدهد تا اقدامات انضباطی دربرابر شان اتخاذ شود.

گزارش های مربوطه:

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan