خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

شورای امنيت حمايت خود را از ماموريت جديد ناتو اعلام کرد

شورای امنيت حمايت خود را از ماموريت جديد ناتو اعلام کرد

Dec 13, 2014 - 11:44

 کابل (پژواک، ٢٢ قوس ٩٣): شوراى امنيت سازمان ملل متحد، حمايت خود را از ماموريت جديد ناتو در افغانستان،  به اتفاق آرا ابراز داشت.

قرار است ماموريت جديد آموزش، مشوره دهى و همکارى ناتو؛ از تاريخ اول ماه جنورى سال ٢٠١٥ ميلادى(١١ ماه جدى ١٣٩٣ خورشيدى)، تحت نام "حمايت قاطع"، در افغانستان آغاز گردد.

شوراى امنيت ملل متحد، ديروز  طى نشست يک ويژه، قطعنامه اى را به اتفاق آرا منظور کرد که به اساس آن،  از ماموريت جديد ناتو در افغانستان استقبال شده و حمايت خود را از  آن ابراز داشته است.

در قطعنامه آمده است که افغانستان براى ثبات خود، به همکارى هاى درازمدت جامعۀ جهانى نياز دارد.

شوراى امنيت، حمايت خود را از ماموريت جديد، درحالى ابرازداشت که اخيراً نا امنى ها در افغانستان شدت يافته است.

تخمين ميشود که ماموريت جنگى نيروهاى امريکا و ناتو، با ختم ٢٠١٤ ميلادى، در افغانستان به پايان ميرسد و حملات مخالفين مسلح دولت افغانستان، شدت خواهد يافت.

اين قطعنامۀ شوراى امنيت  ملل متحد در مورد افغانستان، از سوى ١٥ عضو به اتفاق آرا تاييد و در آن حملات و نا امنى هاى جارى در افغانستان، شديداً تقبيح گرديد است.

منبع افزوده است که توانايى هاى نيروهاى ملى افغانستان، با ماموريت جديد آموزشى ناتو، افزايش خواهد يافت و آنها خواهند توانست امنيت تمامى کشور خود را تامين نمايند.

 ظاهر طنين نمايندۀ خاص افغانستان در ملل متحد، ضمن استقبال از اين قطعنامه گفت که پاس کردن اين قطنعامه به اتفاق آرا، نشاندهندۀ حمايت جدى شوراى امنيت از افغانستان است.

وى افزود: "در اين شکى نيست که ما با چالش هايى روبه رو هستيم و طالبان و القاعده به حملات ظالمانۀ شان ادامه ميدهند."

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement