خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزارت معارف نام شاگردانی را که در بمبارد امریکایی ها کشته شده اند افشا کرد

وزارت معارف نام شاگردانی را که در بمبارد امریکایی ها کشته شده اند افشا کرد

Dec 13, 2014 - 16:07

کابل (پژواک، ٢٢ قوس ٩٣): وزارت معارف، نام و هویت پنج تن از شاگردانی را افشا نمود که هفتۀ گذشته در اثر بمباران امریکایی ها در ولایت پروان کشته شده اند.

این حادثه، عصر روز چهارشنبه ١٩ قوس در منطقه خشکی درۀ سیدان ولسوالی سیاه گرد ولایت پروان صورت گرفت.

محمد زمان زمان قوماندان امنیۀ ولایت پروان، به آژانس خبری پژواک گفت که نیروهای خارجی، بالای شاگردانی بمبارد هوایی نموده اند که برای امتحانات آمادگی گرفته بودند.

وی افزود که در این حمله، پنج تن کشته شده است.

در یک خبرنامه که از سوی دفتر مطبوعاتی وزارت معارف، به آژانس خبری پژواک ارسال شده، آمده است، که در اثر بمباران هوایی نیروهای خارجی، پنج شاگرد مکتب در ولسوالی سیاگرد ولایت پروان کشته شده است.

منبع اضافه کرد که در جمع کشته شده ها، هر یک وثیق الله، حسام الله و علی گل سه شاگرد صنف دوازدهم؛ و شهزاد شاگرد صنف دهم و خیرالله شاگرد صنف هشتم شامل می باشند.

وزارت معارف ضمن ابراز تسلیت، اینگونه حوادث را به شدت تقبیح نموده و از طرف های درگیر جنگ خواسته است که به زندگی شاگردان مکاتب توجه داشته باشند و نظام معارف افغانستان را خساره مند نسازند.

آمر ستار یکی از بزرگان قومی، به پژواک گفت که شاگردان متذکره، در یک باغ مصروف درس خواندن بودند و برای امتحانات آمادگی می گرفتند.

اما دفتر مطبوعاتی آیساف، با ارسال خبرنامه اى به آژانس خبری پژواک گفته است که کشته شده ها مخالفین مسلح دولت بودند.

  منبع گفته است پس از آنکه آنها خود را در منطقۀ یادشده مطمئن ساخته و تشخیص نمودند که افراد ملکی در آنجا نیستند و افراد مسلح در این ساحه حرکت می کردند، بالای شان حمله کرده که در نتیجه پنج تن کشته شده است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement