خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ولسوال نام نهاد طالبان براى وردوج کشته شد

ولسوال نام نهاد طالبان براى وردوج کشته شد

Nov 03, 2014 - 16:10

کابل (پژواک ۱۲عقرب ۹۳): مسوولان امنیتی بدخشان از کشته شدن ولسوال نام نهاد طالبان برای ولسوالی وردوج و هفت افرادش، خبر داد.

لوی پاسوال بابه جان، قوماندان امنیۀ ولایت بدخشان به آژانس خبری پژواک گفت که ملا علاوالدین ولسوال نام نهاد طالبان برای ولسوالی وردوج در عملیات نیروهای امنیتی در مربوطات این ولسوالی کشته شد.

به گفتۀ او، در حال حاضر جنگ در ولسوالی های ارگو و وردوج این ولایت به شدت ادامه دارد که علاوالدین نام با هفت تن از افرادش امروز در ولسوالی ارگو طی عملیات نیروهای امنیتی کشته شده ‌است.

او می گوید، نیروهای امنیتی یک گروه دیگر آنان را نیز در این ولسوالی در محاصرۀ خود در آورده ‌اند و درگیری ادامه دارد.

قوماندان امنیۀ بدخشان همچنان می‌ افزاید که در ولسوالی وردوج این ولایت نیز درگیری به شدت ادامه دارد و تا کنون حدود ۷۰ طالب مسلح کشته و زخمی شده ‌اند.

وی می ‌گوید که توام با عملیات در برابر طالبان در این ولسوالی تلاش برای بازیابی و رهایی سربازان ربوده‌ شده توسط طالبان نیز ادامه دارد.

گفته میشود ۲۷ تن از نیروهای امنیتی از سوی طالبان در نخستین روز آغاز درگیری‌ها ربوده شده ‌اند و تا کنون خبرى از آنها نیست.

از حدود یک‌هفته بدينسو درگیری شدید در ولسوالی وردوج میان نیروهای امنیتی و طالبان جریان دارد.

ولسوالی‌های وردوج، جرم، درایم، یمگان و ارگو از نا امن ‌ترین ولسوالیهای بدخشان اند که در سال جاری درگیری های خونینی نیز در این ولسوالیها صورت گرفته‌ است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement