خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

پولیس هرات صدها تيليفون مبایل و اسلحه سرد از زندان هرات کشف کرد

پولیس هرات صدها تيليفون مبایل و اسلحه سرد از زندان هرات کشف کرد

Nov 11, 2014 - 17:31

هرات (پژواک،٢٠عقرب٩٣): بر اثر بازرسی نیروهای پولیس هرات از زندان مرکزی این ولایت، بیش از یک هزار تيليفون موبایل و نزدیک به ٥٠٠ قبضه سلاح سرد کشف و به دست آمد.

برید جنرال عبدالله عزیزی مدیر زندان ها و توقیفخانه های هرات، روز سه شنبه در یک نشست خبری در شهر هرات گفت که این اقدام، مطابق با فرمان رییس جمهور صورت گرفته است.

به گفتۀ وی، تمام اشیای غیرمجاز از نزد زندانیان در زندان مرکزی این ولایت جمع آوری شده است.

این اقدام در پی ابراز نگرانی اخیر باشندگان هرات، از موجودیت اسلحه سرد و اشیاء غیرمجاز در نزد زندانیان صورت گرفته است.

وی گفت: "در جریان چند ماه اخیر، دو بار زندانیان این محبس بنا به برخی نابسامانی ها و چالش ها دست به اعتصاب غذایی زدند که سرانجام، با فرستادن هیئتی از مرکز کشور به اعتصاب خود پایان دادند."

عزیزی افزود هیئتی که به تازگی به خاطر بررسی مشکلات و خواسته های زندانیان به این شهر آمده بود،  همه مشکلات و تقاضاهای آنان را بررسی و به رییس جمهور انتقال داده و قرار است رییس جمهور در این زمینه تصمیم بگیرد.

مدیر زندان ها و توقیفخانه های هرات، با اشاره به فرمان رییس جمهور مبنی بر بازرسی و کنترول زندان ها گفت که وضعیت زندان مرکزی هرات، قناعت بخش است.

وی افزود: "در بازرسی هايی که از این زندان صورت گرفت، حدود یک هزار دستگاه تيليفون مبایل، ٥٠٠ قبضه چاقو، کارد و لوازم ممنوعۀ دیگر را از نزد زندانیان به دست آمد."

بر پایه معلومات ای مسوول محلی، از آغاز سال جاری خورشیدی تا کنون، ٩٩٣تن از زندانیان بر اثر فرمان های رئیس جمهور قبلی و فعلی، آزاد و مدت محکومیت ١١٩ تن دیگر نیز تخفیف یافته است.

در حال حاضر، بیش از سه هزار تن در زندان مرکزی هرات نگهداری می شوند که ١٨٠ تن شان زن هستند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement