خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

والی پکتیکا به دلیل اظهاراتش در مورد داعش برکنار شد

والی پکتیکا به دلیل اظهاراتش در مورد داعش برکنار شد

May 09, 2015 - 18:05

کابل (پژواک، ١٩ ثور ٩۴): شورای امنیت ملی کشور، فیصله کرد تا والی پکتیکا به دلیل اظهار نظر بدون اسناد و شواهد در مورد گروه داعش، از وظیفه‌اش برکنار شود.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری، در خبرنامه‌ای که به دسترس آژانس خبری پژواک قرار گرفته، گفته است که این فیصله در نشست امروز این شورا که به ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهور برگزار شد، صورت گرفت.

در این نشست، نورالحق علومی وزیر امور داخله، گزارش هیئت بررسی اتهامات والی پکتیکا را به شورای امنیت ملی ارایه کرد و گفت: «هیئت موظف، هیچ گونه مدارک و شواهدی را که صحت اظهارات والی پکتیکا را ثابت سازد، به دست نیاورده است

گفته شده است که شورای امنیت، بر پایه گزارش ارایه شده تصیم گرفت تا والی این ولایت از کار برکنار شود.

کریم متین والی برکنار شده پکتیکا، اواخر ماه حمل سال جاری در گفتگو با تلویزیون خصوصی طلوع، مدعی شده بود که ۲۰۰ هزار دالر از سوی شورای امنیت ملی افغانستان، به خانواده‌های گروه تندرو داعش که به عنوان مهاجر در این ولایت به سر می‌بردند، کمک شده است.

این اظهارات، از سوی معاون این شورا بی‌بنیاد و مغرضانه خوانده شد؛ اما بعد از آن، مجلس سنا فیصله کرد تا نامبرده و مشاور امنیت ملی، به این مجلس فراخوانده شوند تا موضوع روشن شود.

محمد اشرف غنی رئیس جمهور نیز در واکنش به این قضیه، ابتدای ماه ثور به هیئتی به ریاست وزیر امور داخله وظیفه سپرد تا اتهامات مطرح شده را با جدیت مورد بررسی قرار دهد و نتیجۀ آن را به اطلاع مردم برساند.

بعد از گذشت دو روز از تعيين هیئت، کریم متین در یک نشست خبری گفت که اظهاراتش ناقص نشر شده است و از رئیس جمهور و دیگر مقام‌های دولت، بخاطر آن معذرت می‌خواهد.

 به گفته این مسوول محلی، این کمک به مهاجران وزیرستان و زمانی صورت گرفته بود و گروه تندرو داعش در کشور به وجود نیامده بود.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

اعلانات

Advertisement