خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ولسی جرگه طرح قانون ادارۀ امور مالیاتی را تایید نمود

ولسی جرگه طرح قانون ادارۀ امور مالیاتی را تایید نمود

May 09, 2015 - 14:12

کابل (پژواک، ۱۹ثور۹۴): ولسی جرگه، طرح قانون اداره امور مالیاتی را که سال گذشته به جرگه فرستاده شده بود، به اتفاق آرا تصويب کرد.

شینکی کروخیل نماینده مردم کابل درولسی جرگه و عضوکمیسیون مالی وبودجه، که طرح قانون اداره امور مالیاتی رابه مجلس عمومی امروزارایه می کرد، گفت که مسودۀ این طرح در٢٦حمل سال ١٣٩٣ به جرگه مواصلت کرد و کمیسیون، در١٠ جلسه مشترک با کمیسیون های ولسی جرگه، آنرا مورد ارزیابی قرار داد.

وى افزود که هدف اين طرح، تنظیم و جمع آوری مالیات وحقوق مالیه دهندگان است.

صادقی نیلی زاده نماینده مردم دایکندی درولسی جرگه وعضو کمیسیون مالی و بودجه، به مجلس عمومی گفت که این قانون در١٣ فصل و ٦٥ ماده بدون کدام نظر مخالف آمادۀ تایید می باشد.

وى علاوه کرد: "این قانون نحوۀ مدیریت مالیه را تضمین می کند."

نيلى زاده افزود که قبلاً قوانین به منظورجمع آوری مالیات وجودداشت؛ اما پس ازاين، نحوۀ مدیریت مالیات براساس این قانون، بعد از تایید مشرانوجرگه و توشیح رییس جمهور صورت خواهد گرفت.

اين عضو کمیسیون مالی و بودجه علاوه کرد، هر مالیه که برای حکومت از طریق مالیه دهندگان تادیه شود، نحوۀ مدیریت آنرا این قانون تضمین می کند.

عبدالرووف ابراهمی رییس ولسی جرگه بعد از ارایه معلومات کمیسیون مالی و بودجه، از حاضرين که تعداد شان به ۱۲۵ عضومیرسید، خواست که در صورت تایید، کارت سبز و در صورت رد، کارت سرخ را بلند کنند که اين طرح در نتیجه، به اتفاق آراى اعضای حاضر مورد تایید قرار گرفت.

بنابر معلومات کمیسیون، قرار است که مسودۀ این قانون برای تایید به مشرانوجرگه فرستاده شود.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

اعلانات

Advertisement