خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

٢١ مخالف مسلح در بغلان مرکزى کشته شد

٢١ مخالف مسلح در بغلان مرکزى کشته شد

May 21, 2015 - 10:17

پلخمرى (پژواک، ٣١ ثور ٩٤): مسوولان محلى ادعا ميکنند که در جنگ بغلان مرکزى ٤٤ مخالف مسلح کشته و زخمى شده و ٢٦ قريه تصفيه گرديده است.

سمونوال عبدالبشير رشيد، آمر امنيت قوماندانى امنيۀ ولايت بغلان ميگويد که اين تلفات و جراحات از ديروز بدينسو بر طالبان وارد شده است.

وى به آژانس خبرى پژواک گفت که يکمقدار سلاح و مهمات نيز در ميدان نبرد باقى مانده بود که به دست نيروهاى امنيتى افتاده است.

رشيد تعداد دقيق تلفات را مشخص نکرد و افزود که درگيرى امروز ادامه داشته، طالبان به سوى ولسوالى چهاردرۀ کندز فرار نموده و نيروهاى امنيتى در حال پيشروى به طرف منطقۀ لرخابى بغلان مرکزى اند.

اما عبدالقدیم نیازى معاون سرپرست ولايت بغلان ميگويد که در اين عمليات ٢١ مخالف مسلح از پا درآمده و ٢٣ تن ديگر جراحت برداشته است.

وى علاوه نمود که در جملۀ کشته شده گان رييس کميسيون نظامى و يک قوماندان طالبان که در طراحى ساخت ماين مهارت خاص داشت، نيز شامل است.

نيازى گفت که ٢٦ قريه به شمول علاوالدين، کهنه قلعه، زمانخيل، همت خيل و شفيع خيل تصفيه شده و صرف دو پوليس محلى و نظم عامه مجروح گرديده است.

حاجى محمد باشندۀ قريه همت خيل ميگويد: ((ديشب نيروهاى دولتى به قريۀ ما آمد وخوش هستيم که طالبان رفته و اميد داريم که دولت اين حالت را حفظ کند.))

اين باشنده علاوه ميکند که اگر نيروهاى دولتى از قريه بيرون شوند و طالبان دوباره بيايند و باز جنگ شود، مردم از کشت و کار خود مى مانند.

وى ادعا نمود که طالبان سه هفته در قريۀ شان فعاليت داشتند و در مسجد براى ده ها نفر خود فرمايش غذا مى دادند و مردم هم به آنها نان و آب ميدادند و به تکليف بودند.

طالبان تا حال در اين رابطه چيزى نگفته، اما ديروز گفته بودند که نُه عسکر در بغلان مرکزى به قتل رسيده، ١٣ تن زخم برداشته و سه تانک زرهدار تخريب گرديده است. يک طالب نيز کشته و چهار تن جراحت برداشته است.

گفتنى است که مردم بغلان مرکزى گفته اند که در عمليات و درگيرى هاى سه هفتۀ اخير١٠ ملکى نيز جان باخته و ٢٨ تن مجروح گرديده اند.

 

گزارش های مربوطه:

اعلانات

Advertisement