خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزیر مخابرات: تا ۱۰۰ روز دیگر ظرفیت انترنت در کشور چهار برابر می شود

وزیر مخابرات: تا ۱۰۰ روز دیگر ظرفیت انترنت در کشور چهار برابر می شود

May 28, 2015 - 18:27

کابل(پژواک ۷جوزا ۹۴): وزیر مخابرات و تکنالوجی معلوماتی می گوید که تا ۱۰۰ روز دیگر ظرفیت انترنت در کشور تا چهار برابر افزایش می یابد و مشکل قطع انترنت به صورت کلی رفع خواهد شد.

عبدالرزاق وحیدی این موضوع را امروز در چارچوب برنامه ۱۰۰ روز نخست کاری خود، در یک نشست خبری در کابل بیان کرد.

وی گفت که مصم است مطابق با این برنامه در راستای تقویت، شفافت و مؤثریت همکاری میان نهادهای دولتی و عرضه خدمات با کیفیت کار کند.

وحیدی در عین حال تاکید کرد که وزارت مخابرات و تکنالوجی معلوماتی متعهد است که انترنت را با سرعت و کیفیت اما با نازلترین قمیت به کاربران آن ارایه کند.

وی گفت: " تا ۱۰۰ روز دیگر، ظرفیت کنونی انترنت که (STM16) است از طریق لین فایبر نوری کویته – کندهار – کابل به چهار برابر (STM64) افزایش خواهد یافت و پس از آن هرگز شاهد قطع انترنت نخواهیم بود."

بر پایه معلومات وزیر مخابرات، انترنت در حال حاضر از طریق شبکه فایبر نوری از تورخم – کابل - مزار به  ظرفیت های مختلف به دسترس مردم قرار می گیرد که برخی اوقات قطع می شود.

عبدالرزاق وحیدی همچنان گفت که مطابق با این برنامه کاری، ۱۰ نهاد دولتی را بخاطر جلوگیری از ضیاع وقت، از طریق ویدئو کنفرانس با یکدیگر وصل خواهد کرد و افزون بر آن، در این مدت ۱۵ مکتب و  ۱۰ پوهنتون نیز به سیستم فایبر نوری وصل خواهند شد.

وی گفت: "هدف ما این است که چگونه بتوانیم برای شاگردان و محصلان کمک کنیم تا با ارایه این خدمات،  نظام تعلیمی بهتر و با کیفیت تر داشته باشیم."

وزیر مخابرات و تکنالوجی معلوماتی افزود که قرار است این وزارت در ۱۰ پوهنتون کشور پنج مرکز دسترسی آزاد به انترنت (Wifi free zone) ایجاد کند تا محصلان بتواند از خدمات رایگان انترنتی مستفید شوند.

وحیدی از جلب سرمایه گذاری در عرصه خدمات مخابراتی به عنوان یکی دیگر از محورهای برنامه کاری خود نام برد و تصریح کرد که این اقدام در راستای  بلند بردن میزان عواید ملی کشور صورت خواهد گرفت.

همچنان دفتر ریاست جمهوری در خبرنامه ای که به دسترس پژواک قرار گرفته، گفته است که رئیس جمهور در دیدار با وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، برنامه کاری وی را مهم خواند و گفت که مردم منتظر نتایج عملی و بهبود در ارایۀ خدمات هستند، و باید اطمینان حاصل کنند که به حیث مشتریان و مستهلکین از حقوق آنان حمایت صورت می گیرد.

اشرف غنی تاکید کرده است که باید خدمات تلفونی بهتر شود و در مدیریت خدمات اینترنتی باید تغییر جدی به میان آید. رئیس جمور افزود، انتقال صدا از طریق آی پي باید ارزانتر و خدمات فایبر نوری وسیع تر گردد و همچنان تکنالوژی معلوماتی باید زمینه ساز افزایش فرصت های کاری مبدل گردد.

رئیس جمهور غنی در عین حال خاطر نشان کرده است که این وزارت باید در هماهنگی با ادارات امنیتی روی یک طرح کار کنند تا تلفون را از وسیله ناامنی؛ به وسیله امن تبدیل کنند. در این خبرنامه در مورد طرح مورد نظر جزئیات بیشتری ارایه نشده است.

گزارش های مربوطه:

اعلانات

Advertisement