خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مسابقات در١٩ رشتۀ ورزشى ادامه دارد

مسابقات در١٩ رشتۀ ورزشى ادامه دارد

Jun 25, 2015 - 12:50

کابل(پژواک،۴سرطان ۹۴):کمیته ملی المپیک به مناسبت تجلیل ازروزجهانی المپیک،مسابقات در۱۹ رشته بین ورزشکاران را به هدف حرکت، یادگیری و تجربه در کابل وولايات ديگر آغاز کرده است.

همه سال۲۳جون روز جهانى المپیک است که به منظور ارجگزاری به حرکت و ایجاد المپیک مدرن با شعار حرکت، یادگیری و تجربه در سراسر دنیا تجليل ميگردد.

به همین منظورکمیته ملی المپيک نیز مسابقات ورزشی را میان ورزشکاران فدراسیون ها، تحت نام هفته المپیک به راه انداخته است.

داد محمد پاینده اختری معاون کمیته ملی المپیک به آژانس خبری پژواک گفت که این مسابقات بین تیم های منتخبه ملی است که در بخش های مختلف درکابل واز سوی مدیریت هاى ورزشى در ولايات برگزار ميشود.

وی افزودکه ازسه روزبدينسو این مسابقات بین ورزشکاران ۱۹رشته آغاز گردیده و در روز نخست مسابقات بین ورزشکاران تیم های سنوکر و جیدودرشهرکابل دایر گردید.

به گفته اختری، مسابقات بدمنتون نیزدیروز آغاز گردید و امروز ختم شد که  دو ورزشکار شکیب و عمر به ترتیب اول و دوم شدند.

 معاون کمیته ملی المپیک گفت که دراین مسابقه شکیب با تفاوت یک نمره ۲۳بر ۲۲ برعمرغالب گردید.

اختری ميگويدکه مسابقات بعدی موی تای،آببازی،قایقرانی،واترپلو،بسکتبال،پینگ پانگ،تینس، تکواندو، هندبال، وزن برداری،اتلتیک،بُکسنگ، جمناستیک ووشوو بین کلپ ها در سطح کابل برگزار میگردد.

هوشمند همدرد،یکتن از ورزشکاران کلپ جمناستک "همگام جوانان باختر"، برگزاری چنین مسابقات را در رشد ورزش مهم خوانده، ميگويد که با دایر شدن چنین مسابقات ورزشکاران تجربه بیشتر حاصل می کنند.

وى از مسوولان خواست که مسابقات بیشتری را به سطح ملی برگزار کنند؛ تا تجربه ورزشکاران بيشتر شده و بتوانند که در آینده افتخارات بيشترى در سطح بين المللى نصيب کشورنمایند.

سیدفهیم هاشمی رییس کمیته ملی المپیک در پیامی درصفحۀ فيسبوک خود با تبريکى روز جهانی المپیک به همه ورزشکاران نوشته است: "بیایید با تجلیل از این روز ثابت بسازیم که ما مردم افغانستان متعهد به ارزش های المپیک و جنبش المپیک در کشور هستیم و ورزش را یکی از راه های موثر برای وحدت و همدلی مردم میدانیم."

وی گفته است که کمیته ملی المپیک نیز با تعهد و رسالتى که برای گسترش جنبش المپیک در کشور دارد هفته ای را به نام هفته المپیک مسمى ساخته که در تاریخ ورزشی کشور بی سابقه بوده است.

 

به گفته هاشمى، فدراسیون های ملی کشوربا سهمگیری شان در تجلیل از هفته المپیک،نقش اساسی را بازی خواهند کرد.

 

رییس کمیته ملی المپیک از مردم خواسته است که در بهبود زیر ساخت های فرهنگی جامعه، تشویق و ترغیب مردم به ورزش، آگاهیدهی در مواردصحى، مسایل زیست محیطی و ...  سهم فعالتری در هفته المپیک داشته باشند.

 

گزارش های مربوطه:

اعلانات

Advertisement