خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

جادۀ ارتباطی فراه- لاش و جوین قیرریزی می شود

جادۀ ارتباطی فراه- لاش و جوین قیرریزی می شود

Jun 27, 2015 - 15:00

کابل(پژواک،۶سرطان۹۴): جادۀ ارتباطی شهر فراه به ولسوالی دورافتادۀ لاش و جوین، با هزینه ۴۷۱ میلیون افغانی از بودجۀ وزارت فواید عامه، زیرسازی و قيرريزى می شود.

قرارداد این پروژه، امروز از سوی محمود بلیغ وزیر فوایدعامه و شرکت ساختمانی داخلی رؤف عزیزی(RACC)، در کابل به امضاء رسید.

محمود بلیغ وزیر فواید عامه، هنگام امضاى این قرارداد گفت که این پروژه هفتۀ آینده آغاز و بعد از سه سال، به بهره برداری سپرده خواهد شد.

به گفته وی، مطابق با این قرارداد، جاده مذکور  به طول ۳۲ کیلومتر و عرض هفت متر و با در نظرداشت معیارهای این وزارت، زیر سازی و قیر ریزی خواهد شد.

افزون براین، بلیغ افزود که شرکت مجری این پروژه، مکلف است شانه های جاده(دو طرف) را با عرض دو متر کانکریت کند.

بلیغ گفت: "روند داوطبی این پروژه به صورت شفاف برگزار شده است؛ در این روند شش شرکت درخواست ارایه کرده بودند که چهار شرکت، واجد شرایط شناخته شدند و در نهایت شرکت RACC که نازل ترین قیمت را پیشنهاد کرده بود، برنده اعلام گردید."

به گفته وزیر فواید عامه، این جاده ۴۷۱ میلیون افغانی(حدود هفت میلیون و ۸۵۰ هزار دالر) هزینه بر می دارد که از سوی این وزارت پرداخت می شود.

حبیب الفت معاون شرکت ساختمانی رؤف عزیزی گفت که این شرکت، به تعهد خود در زمینه ساخت جاده مذکور مطابق با معیارهای تعیین شدۀ وزارت فواید عامه عمل خواهد کرد.

وی در عین حال با مهم و مؤثر خواندن همکاری مردم محل در اجرای این پروژه گفت اگر این همکاری صورت گیرد و امنیت آن به شکل درست تامین شود، کار آن در یک و نیم سال به اتمام خواهد رسید.

الفت افزود: "ما ضمانت می کنیم که این پروژه را به درستی اجرا کنیم؛ اگر یک سال بعد از بهره برداری از آن مشکلی داشت، حاضر هستیم پاسخگو باشیم."

ولسوالی لاش وجوین در 32 کیلومتری جنوبغرب شهر فراه قرار دارد و از جمله ولسوالی سرحدی این ولایت می باشد که با ولایت نیمروز و ایران هم مرز است.

افزون براین، امروز قرارداد یک پروژۀ دیگر از سوی وزارت فواید عامه با شرکت خصوصی "صفت" به امضاء رسید که مطابق آن، سرک پل کمپنی کابل تا ارغندی بازسازی می شود.

وزیر فواید عامه گفت که این جاده به طول ۱۸ کیلومتر، بازسازی می شود و ۱۲۵ میلیون افغانی هزینۀ آن از سوی بانک جهانی پرداخت خواهد شد.

به گفته وی، مطابق با این قرارداد، این پروژه تا شش ماه دیگر به بهره برداری سپرده خواهد شد.

گزارش های مربوطه:

اعلانات

Advertisement