خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"اپارتمان هاى خود را به زور خواهيم گرفت"

"اپارتمان هاى خود را به زور خواهيم گرفت"

Jul 02, 2015 - 14:06

کابل(پژواک،۱۱سرطان ۹۴):مالکين اپارتمان هاى شهرک خواجه رواش کابل هشدار دادند که اگر وزارت شهرسازى و مسکن، اپارتمان ها را توزیع نکند، به زور آن را خواهند گرفت.

پروژۀ شهرک خواجه رواش، درقسمت شمال ميدان هوايى کابل، جوار فابريکۀ خانه سازى موقعيت دارد که  در آن، در چهار مرحله ٦٠٠ بلاک رهايشى براى هزاران خانواده ساخته ميشود.

اين شهرک؛ داراى شبکه هاى انجنيرى، کاناليزاسيون، برق، آب آشاميدنى صحى، تصفيه خانه و سيستم هاى انترنت، مرکزگرمى، پارک هاى تفريحى وبازى اطفال، ساحات سبز، ساختمان هاى فرهنگى، دينى، تعليمى وصحى، قهوه خانه وسرک ها بوده و درسطح کشور، اولين پروژۀ داراى خدمات معيارى خواهد بود.

امروزنزدیک به یکصدتن در مقابل بلاک های شهرک خواجه رواش تجمع نموده و تاکيد کردند که بايد هرچه زودتر اپارتمان هايی که پول آن را قبلاً تحویل کرده اند، برای شان تسلیم شود، درغير آن هجوم آورده و اپارتمان های شان را به زور خواهند گرفت.

عین الدین بیک، نماینده معترضان گفت که آنها چهار سال قبل اپارتمانها راازدولت خریداری نموده و قرار بود که پس ازیک و نیم سال اپارتمانها به صاحبان آن تسلیم داده شوند،ازاين وعده تاکنون نزدیک به دو سال میگذرد، اما هنوز هم اپارتمان های شان را تسلیم نشده  اند.

وی افزود: "ما به وعده خود وفا کردیم و پول اپارتمان های خود را در پنج قسط تحویل بانک نمودیم، اما دولت به وعده خود وفا نمی کند."

داکترمحمد شفیع، معترض ديگر به آژانس خبری پژواک گفت: "من نیز اپارتمان دو اتاقه را به ارزش حدود يک و نيم ميليون افغانی خریداری نموده  و همه پول را تحویل کرده ام، اما تاهنوز اپارتمان را برايم  تسلیم نکرده است."

وی علاوه کرد که فاز اول شهرک خواجه رواش شامل حدود٨٠ بلاک ميشود که صاحبان آن ، پول آنرا تحويل بانک نموده، اما تاحال اپارتمان ها به دسترس شان قرار نگرفته است.

داکتر شفيع گفت که اگر دولت آنها را همچنان سرگردان نمايد، مجبور خواهند بود که بلاک هاى مربوطۀ خود را به هر شکلى که باشد، تصاحب شوند.

آنها قطعنامه ای نیز صادر نمودند که در آن از وزارت شهرسازی ومسکن خواسته شده است که هرچه زودتر اپارتمان های مستحقين را که از بی سرپناهی رنج میبرند، توزيع نمايد.

در قطعنامه آمده است: "مردم برای دولت پول تحویل کرده و اپارتمان میخواهندو هیچ دلیلی مانع قطع کار و توزیع اپارتمان ها نمی شود، ماخاموش نخواهیم نشست و به عدالت خواهی خود ادامه خواهیم داد."

اما مسوولان شهرک ميگويند که به زودى اپارتمان ها به صاحبان آن تسليم داده خواهد شد.

 نوین احمد،سرپرست پروژه شهرک خواجه رواش مربوط وزارت شهرسازی ومسکن به پژواک گفت که تاکنون ۹۵ در صد کار مرحلۀ اول شهرک خواجه رواش به اتمام رسیده و قرار است که کار ۱۹ بلاک ديگر آڼ در دهم ماه اسد تکمیل و به صاحبان آن توزیع گردد.

وی علت توقف کار پروژه را یک سلسله مشکلات اداری خوانده ،خاطر نشان کرد که در گذشته به هر پروژه شان یک دفتر داشتند، اما نظر به خواست رییس جمهور بجای چندین دفتر یک دفتر مرکزی را به منظور خرید و فروش و معلومات ایجاد نموده اند و به همین دلیل کار پروژه به تعویق افتاده است.

گزارش های مربوطه:

اعلانات

Advertisement