خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"در فارياب به نيروهاى امنيتى تلفات سنگين وارد شده است"

"در فارياب به نيروهاى امنيتى تلفات سنگين وارد شده است"

Jul 13, 2015 - 15:05

کابل (پژواک،۲۲سرطان ۹۴): نمایندگان فاریاب در ولسی جرگه، از ادامۀ جنگ در شش ولسوالى اين ولايت خبر می‌دهند و می‌گویند که در ولسوالى المار اين ولايت، تلفات سنگين به نيروهاى امنيتى وارد شده است.

فوزیه رووفی نماینده فاریاب در ولسی جرگه، امروز در نشست عمومی این جرگه گفت: "در شش ولسوالی فاریاب، جنگ جریان دارد و شب گذشته چهار پوسته پوليس ملى در ولسوالی المار به دليل کم بودن مهمات سقوط کرده است."

وی ادعا دارد که بعد از سقوط اين پوسته ها، در مجموع بيش از شصت تن از پوليس ملى مربوط به اين پوسته ها از سوى طالبان مسلح سر بريده شده اند.

رؤفی خاطر نشان ساخت که اجساد اين منسوبين پوليس، تا حال (ساعت ١٠پيش از چاشت) در محل رويداد باقى مانده است.

به گفته او، در حال حاضر برعلاوۀ طالبان مسلح محل، بیش از ۴۰۰ تن از اتباع ازبکستانی و شمارى از واليان نامنهاد طالبان با افراد شان، در شش ولسوالی فاریاب حضور دارند و حملات تهاجمی را علیه نیروهای امنيتى راه اندازى کرده اند.

این نماینده مردم فاریاب افزود در صورتی که کمک هوایی و نیروهای تازه نفس به فاریاب اعزام نشود، "تا فردا چندین ولسوالی این ولایت سقوط خواهد کرد."

داکتر نقیب الله فایق عضو دیگر این ولایت در ولسی جرگه، در تماس تیلیفونی به آژانس خبری پژواک از ولايت فارياب گفت که در ٤٨ ساعت گذشته در المار، شانزده تن از نیروهای مردمی از سوى مخالفين مسلح اسیر شده و ٢٥ تن از نیروهای مردمی و پولیس ملی کشته و زخمی شده اند.

به گفته وى، در صورتى که کمک لازم و نیروهای کوماندو به محل اعزام نشوند، بیش از ٤٠٠ تن از نیروهای مردمى و پولیس ملی در اين ولايت از بین خواهند رفت.

به گفته موصوف، در تماسى که با رییس جمهور داشته است، دو بال هلیکوپتر به فاریاب اعزام شده و رییس جمهور وعده داده است که از هرگونه امکانات برای نابودی مخالفین استفاده خواهد کرد.

فایق هشدار داد که در صورت عدم توجه لازم حکومت، احتمال سقوط  فاریاب وجود دارد .

حاجی محمدهاشم نماینده دیگر فارياب در ولسی جرگه نیز گفت که وضعیت امنیتی در شش ولسوالی اين ولايت نگران کننده است و در ٢٤ ساعت گذشته، چندین پوسته امنيتى در المار سقوط کرده است.

موصوف بدون ارايه جزييات گفت که در اين درگيرى ها به نيروهاى امنيتى تلفات وارد شده؛ اما به دليلى که پوسته هاى سقوط داده شده تا حال در کنترول مخالفين می‌باشد، جزييات در مورد تلفات نيروهاى امنيتى ندارد.

حاجی ظاهر قدیر نایب اول ولسی جرگه و رییس جلسه امروز این جرگه نیز وضعیت امنیتی در نقاط مختلف کشور به خصوص در فاریاب را نگران کننده خوانده گفت: "بدبختانه روز به روز وضعیت امنیتی خراب می‌شود و مخالفین تقویه می‌شوند؛ این کار نشان دهنده ضعف حکومت است."

وی از مسوولان ارگانهای امنیتی خواست که بخاطر تامین امنیت و رفع مشکلات امنیتی در فاریاب، تدابیر جدی را روی دست گیرند تا مشکلات مانند سایر نقاط کشور بیشتر نشود و مردم افغانستان شاهد از دست دادن حافظان شان (نيروهاى امنيتى) نباشند.

به گفته او وزارت های امور داخله، دفاع ملی و ریاست عمومی امنیتی ملی، مکلف است تا کسانی را که باعث ناامنى می‌شوند سرکوب نمایند.

اين در حالى است که عبدالستار بارز معاون و سرپرست ولایت فاریاب، سربريدن منسوبين نيروهاى امنيتى در المار را رد نموده گفت که در المار، سه پوسته پوليس سقوط کرده است، هشت تن از نيروهاى امنيتى کشته شده و نه تن دیگر آنها جراحت برداشته اند.

او حوالى ساعت ٢ بعد از چاشت امروز گفت که عملیات برای باز پس­گیری پوسته ها آغاز شده  است.

به گفته وی، در حال حاضر برعلاوه نیروهای امنیتی، فتح الله قیصاری نماينده مردم فارياب در ولسى جرگه با شماری از نیروهای مردمی، به حمايت از نيروهاى امنيتى در المار، از سوی ولسوالی قیصار به سوى المار در حرکت می‌باشد.

گزارش های مربوطه:

اعلانات

Advertisement