خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

برق فارياب بار ديگر قطع شد

برق فارياب بار ديگر قطع شد

Jul 26, 2015 - 10:48

ميمنه (پژواک،٤اسد ٩٤): برق تمديدى ترکمنستان در فارياب با منهدم ساختن يک پايۀ آن توسط مخالفین مسلح، قطع گرديده و مردم با مشکل جدى دست به گريبان شده اند.

سيدعبدالسلام نزهت ولسوال دولت آباد، به آژانس خبری پژواک گفت که مخالفان مسلح، نيمه شب گذشته يک پايۀ برق را در منطقۀ شيخ هاى اين ولسوالى با ماين منفجر نمودند، که جريان برق تا حال(قبل ازظهر امروز) به شهرميمنه مرکز فارياب و چهار  ولسوالى قطع مى باشد.

وى افزود که بعداً مخالفان مسلح برپوسته هاى امنيتى حمله کردند که طرفين درگير تلفات نداشتند.

اين وضعيت، مردم فارياب را با مشکل مواجه کرده است.

محمد شاه باشندۀ شهر ميمنه ميگويد که درجۀ حرارت بلند بوده و مردم از بادپکه و کولر استفاده ميکنند و حتى نمى توانند موبايل هاى خود را چارچ کنند

وى افزود: "من با ده ها نفر پشت دکان فوتوکاپى که با جنراتور کار ميکند، قطار ايستاد هستيم مگر نوبت نمى رسد."

اما سيد عبدالحميد رييس برق فارياب گفت که افراد فنى را به طرف ساحه اعزام نموده و اگر کدام مشکل امنيتى نباشد، پايه ترميم شده و برق تاپايان امروز دوباره جريان پيدا خواهد نمود.

مسوولان برق فارياب ميگويند که حدود هفتاد هزار خانواده در شهر ميمنه مرکز فارياب و هشت ولسوالى آن، از برق تمديدى ترکمنستان استفاده ميکنند و حالا برق ميمنه، خواجه سبزپوش، پشتونکوت، شيرين تگاب و دولت آباد قطع مى باشد.

مخالفان مسلح تاحال دراين مورد چيزى نگفته اند.

هفتۀ گذشته نيز برق تمديدى ترکمنستان، درجريان درگيرى بين نيروهاى دولتى ومخالفان مسلح در فارياب، براى يکشبانه روز قطع گرديده بود.

گفتنى است که در زمستان گذشته نيز در اثر پرتاب راکت از سوی مخالفان مسلح در ولسوالی دولت آباد، يک پایۀ برق تخریب شده و شهروندان ميمنه و چهار ولسوالی، از روشنی برق محروم گردیده بودند. 

علامت: 

گزارش های مربوطه:

اعلانات

Advertisement