خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

طالبان: از مرحلۀ دوم مذاکرات صلح در جريان نشديم

طالبان: از مرحلۀ دوم مذاکرات صلح در جريان نشديم

Jul 30, 2015 - 10:42

کابل (پژواک، ٨ اسد ٩٤): در حاليکه که قرار است مرحلۀ دوم مذاکرات صلح ، فردا (روز جمعه ) آغاز گردد؛ اما طالبان با پخش يک خبرنامه اين موضوع را فقط شايعات خوانده اند.

 در خبرنامه که از سوى ذبيح الله مجاهد يکى از سخنگويان طالبان به تاريخ(٨ اسد) به آژانس خبرى پژواک ارسال گرديده، آمده است:" در رسانه ها شنيده ميشود که به زودى مذاکرات صلح ميان طالبان و ادارۀ کابل در چين يا پاکستان آغاز خواهد شد."

 در خبرنامه آمده است که آنها تمامى صلاحيت خود را در اين مورد به دفتر سياسى خود سپرده؛ اما آنها از مذاکرات آيندۀ صلح در جريان گذاشته نشده اند.

در خبرنامه آمده است که آنها طبق موقف و پاليسى خود، براى حل موضوعات سياسى ارگان ويژه دارد که قبلاً هم در اين مورد وضاحت هاى زياد به نشر رسيده و موفق خود را روشن نموده است.

اين در حالى است که منابع پاکستانى و افغان، از روز گذشته بدينسو مکرراً ادعا داشته اند که مرحلۀ دوم مذاکرات صلح به روز جمعۀ ( ٩ اسد) در اسلام آباد برگزار خواهد شد.

مرحلۀ اول مذاکرات صلح ميان حکومت افغانستان و طالبان، ماه گذشته  با ميزبانى پاکستان و نظارت امريکا و چين در اسلام آباد  برگزار شد.

حاجى دين محمد عضوى هيئت افغانستان براى مذاکرات، چند روز قبل در يک مصاحبۀ احتصاصى با آژانس پژواک گفته بود که در مرحلۀ اول مذاکرات صلح فيصله به عمل آمده بود که مرحلۀ دوم مذاکرات صلح در اواخير  ماه جولاى انجام خواهد شد.

طالبان از مرحلۀ دوم مذاکرات صلح، در حالى ابراز بى اطلاعى ميکنند که از روز گذشته بدينسو، خبرهاى مرگ ملا عمر رهبر طالبان به نشر رسيده؛ اما آنها تاکنون در مورد واکنش رسمى خود را نشان نداده اند.

گزارش های مربوطه:

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan