خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رییس اجراییه: حرف و عمل پاکستان همخوانی ندارد

رییس اجراییه: حرف و عمل پاکستان همخوانی ندارد

Aug 12, 2015 - 19:15

کابل (پژواک، ٢١ اسد ٩٤) : داکترعبدالله ميگويد، پاکستان بر خلاف تمام گفته ها و شعارهایی که از زمان ایجاد حکومت وحدت ملی به اینسو داده است، در عمل هیچ همکاری نکرده است .

موصوف اين مطلب را امروز در ديدار با  مایکل مکینلی سفیر امریکا در افغانستان ، بيان کرده است.

در خبرنامه اى که از دفتر مطبوعاتى رياست اجرائيه، به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، آمده است که در این دیدار، رییس اجرائیه کشور با انتقاد از سیاست های پاکستان در عدم همکاری صادقانه در راستای مبارزه با تروریزم پرداخت و حملات انتحاری و انفجاری روزهای گذشته را که توسط تروریستان صورت گرفت و صدها قربانی بر جا گذاشت، نمادی از این بی تفاوتی پاکستان خواند.

وى همچنان تاکید کرده است که پاکستان بر خلاف تمام گفته ها و شعارهایی که از زمان ایجاد حکومت وحدت ملی به اینسو داده است، در عمل هیچ همکاری نکرده و بر عکس، طالبان مثل همیشه به طراحی و تطبیق عملیات های انتحاری خود در افغانستان پرداخته اند.

در خبرنامه افزوده شده است که مایکل مکینلی سفیر امریکا در افغانستان، در اين ديدار ضمن ابراز تاسف عمیق از حملات انتحاری اخیر در افغانستان، اعلام کرد که ایالات محتده امریکا همبستگي خويش را با مردم افغانستان اعلان مي كند.

سفير امريکا در کابل ميگويد که جامعه جهانی دولت و نیروهای امنیتی افغان را در مقابل تروریزم تنها نخواهد گذاشت و اجازه نخواهند داد که این کشور بار دیگر به لانه امن برای تروریستان تبدل شود و امنیت جهانی را به چالش مواجه سازند

موصوف تروریزم، خشونت و انتحار را دشمن مشترک مردم افغانستان و مردم ایالات متحده امریکا و جهان عنوان کرده و بر مبارزۀ قاطع برای نابودی اش تاکید کرد.

قابل ذکر است که رييس جمهور غنى بعد از حملات خونين روزهاى اخير کابل، در يک نشست خبرى تصريح کرد که پاکستان در عقب رويدادهاى مذکور قراردارد و گفت که هنوزهم پيام هاى جنگ از پاکستان صادر ميگردد.

وى افزوده بود که لانه ها و مراکز آموزشى و لانه هاى تروريزم، در پاکستان وجود دارد و حملات بر افغانستان را طرحريزى ميکنند.

از سوى ديگر، قرار است فردا يک هيئت بلندرتبۀ دولتى افغانستان که درترکيب آن وزيرخارجه، سرپرست وزارت دفاع ملى و رييس عمومى امنيت ملى شامل اند، به هدف همکارى هاى آن  کشور در مورد مذاکرات اخير صلح، وارد اسلام آباد شود.

گفته شده  است که اين هيئت، همراه با مقامات پاکستان يکبار ديگر در مورد مبارزۀ واقعى عليه تروريزم صحبت ميکند.

 

 

گزارش های مربوطه:

اعلانات

Advertisement