خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"بیش از ۳۰ میلیون دالر در وزارت شهرسازی اختلاس شده است"

"بیش از ۳۰ میلیون دالر در وزارت شهرسازی اختلاس شده است"

Aug 17, 2015 - 15:40

کابل (پژواک، ۲۶ اسد۹۴): لوى څارنوالى می‌گوید که بیش از ۳۰ میلیون دالر در وزارت شهرسازی اختلاس شده و پروندۀ متهمان این قضیه، تا چند روز دیگر به محکمه فرستاده می‌شود.

نور حبیب جلال سرپرست لوى څارنوالى، این موضوع را امروز در نشست شورای عالی این نهاد در کابل بیان کرد.

به گفته وی، پرونده قضیه اختلاس در وزارت شهرسازی تکمیل شده و تا دو یا سه روز دیگر، به محکمه فرستاده می‌شود.

جلال خاطرنشان کرد که بر اساس تحقیقات ابتدایی، بیش از ۳۰ میلیون دالر در این قضیه حیف و میل شده است.

سرپرست لوى څارنوالى افزود که ۲۶ تن از جمله شش کارمند ارشد این وزارت، به اتهام این پرونده بزرگ فساد مالی، تحت پیگرد قانونی قرار گرفته‌ و یک تعداد از آنان بازداشت شده‌اند.

 بر پایه معلومات این نهاد، احمد نواز بختیار رئیس تصدى خانه سازى، محمد امین قانع مسوول دفتر انسجام امور آپارتمان‌ها، احمدشاه همت رئیس شهرسازى مرکز، محمد امین امین رئیس املاک و اسکان، گل رحیم زیارمل، رئیس پلان و پالیسى و سید امان سادات مسوول مالى دفتر انسجام امور آپارتمان‌ها بازداشت شده‌اند و ۲۰ کارمند دیگر این وزارت نیز به ارتباط دست داشتن در این قضیه بازداشت و یا تحت پیگرد قانونی قرار گرفته‌اند.

محمد اشرف غنی رئیس جمهور، در۷ جوزای سال جاری دستور داد تا وظایف شش مقام ارشد وزارت شهرسازی، به اتهام دست داشتن در فساد گسترده مالی به حالت تعلیق درآید و تحت تحقیق قرار گیرند.

 رئیس جمهور تاکید کرده است که مطابق با وعده ای که در زمان مبارزات انتخاباتی داده بود، با فساد اداری به صورت جدی مبارزه خواهد کرد.

مطابق با تحقیق تازه سازمان جهانی شفافیت که در ۱۷۵ کشور جهان صورت گرفته و در اواخر ماه قوس سال گذشته نشر شد، افغانستان چهارمین کشور فاسد جهان اعلام شده است.

 

گزارش های مربوطه:

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan