خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

يک تن از زندان ولسوالی بلخاب فرار کرد

يک تن از زندان ولسوالی بلخاب فرار کرد

Sep 10, 2015 - 18:02

سرپل (پژواک، ١٩ سنبله ۹۴): یک تن از متهمان لت و کوب یک پدر و دختر در ولسوالی بلخاب ولایت سرپل در يک محاکمه صحرایی ، از زندان اين ولسوالى فرار کرده است.

مل پاسوال محمد آصف جبارخیل قوماندان امنیه سرپل به آژانس خبری پژواک گفت که فرد يادشده  حوالی ساعت چهار صبح امروز "با استفاده از موقع" فرار نموده است.

موصوف گفت که براى بررسى اين موضوع هيئتى موظف شده تا بعد از بررسى، کسانى که در اين راستا غفلت کرده اند، به پنجه قانون سپرده شوند.

همچنان وى خاطر نشان کرد که پوليس براى بازداشت شخصى که فرار نموده، تلاش مى کنند.

به اساس معلومات وزارت امور داخله، در پيوند به قضيه محکمه يادشده صحرايى پنج تن بازداشت شده بودند. 

وزارت داخله مى نويسد که این افراد،  بعد از نشر گزارش‌هایی در مورد لت وکوب یک پدر و دختر توسط شماری از باشندگان قریه توغی ولسوالی بلخ آب بازداشت شده‌اند.

وزارت امور داخله افزوده است که این قضیه بعد از آن رخ داده است که پدر و دختر مذکور، از سوی یک فال بین به دزدی متهم شدند.

در ادامه این خبرنامه آمده است که خانه یکی از باشندگان قریه توغی، به تاريخ ١۴ اسد مورد دستبرد قرار گرفته بود و صاحب خانه به خاطر شناسایی دزدان، به فالبین مراجعه نموده و هنگامی که فالبین یکی از اهالی قریه را به عنوان دزد معرفی کرد، اهالی قریه فرد متذکره و دختر جوانش را به شکل بیرحمانه‌ای در ملأ عام مورد لت و کوب قرار دادند.

وزارت امور داخله تصریح کرده است که عاملان این محاکمه صحرایی، مرتکب یک عمل خود سرانه و مجرمانه شده و حقوق بشری دو تن از شهروندان را به گونه آشکار نقض نموده و آنان را در ملأ عام مورد لت و کوب و توهین و تحقیر قرار داده‌اند.

 این وزارت، به پولیس سرپل دستور داده است موضوع را مورد رسیدگی قرار دهد تا عاملان رویداد مذکور را بخاطر تامین عدالت، به نهادهای عدلی و قضایی تسلیم نمایند .

وزارت امور داخله در پایان خاطرنشان کرده است که پولیس ملی، در همکاری با نهاد‌های عدلی و قضایی کشور، مسوول تامین عدالت، نظم و امنیت مردم می‌باشد و هرگونه اقدام خودسرانه را در خصوص مجازات افرادى که حاکمیت دولتی را زیر سوال برده و زمینه‌های خودسری و بی‌نظمی در جامعه را فراهم سازد، یک عمل مجرمانه و قابل پیگرد می‌داند.

تصاویر به نشر رسیده از این رویداد که توسط مبایل گرفته شده است، نشان می‌دهد که این پدر و دختر جوانش، به دستور رئیس شورای محل به اتهام دزدی ۲۲۲ هزار افغانی و یک میل اسلحه بازداشت و مورد لت وکوب قرار می‌گیرند.

عاملان این رویداد، ابتدا در محضر عام به روی پدر دختر گل می‌مالند و سپس با چوب، وی را مورد لت و کوب قرار می‌دهند؛ اما هنگامی که دخترش می‌خواهد مانع این کار شود، هدف لت و کوب قرار می‌گیرد.

 

 

 

 

 

 

علامت: 

گزارش های مربوطه:

اعلانات

Advertisement