خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزارت داخله: ۳۰ تن از طالبان در عملیات بدخشان کشته شده‌اند

وزارت داخله: ۳۰ تن از طالبان در عملیات بدخشان کشته شده‌اند

Sep 11, 2015 - 16:21

وزارت داخله: ۳۰ تن از طالبان در عملیات بدخشان کشته شده‌اند

کابل (پژواک، ۲۰ سنبله ۹۴): همزمان با تشدید درگیری‌ها در اطراف مرکز ولسوالی راغستان بدخشان، وزارت امور داخله اعلام کرد که بیش از ۳۰ تن از طالبان از جمله پنج قوماندان آنان و پنج نیروی امنیتی در این درگیری‌ها کشته شده‌اند.

وزارت امور داخله در خبرنامه یی که به دسترس آژانس خبری پژواک قرار گرفته، گفته است که عملیات پاک سازی راغستان از وجود طالبان سه روز قبل آغاز گردیده است.

گفته شده است که در این عملیات، تا اکنون ۳۰ تن از طالبان از جمله ملا مقتدر، مولوی حجت، مولوی عبدالله، مولوی تاجکستانی، و ملا وزیر گل از قوماندان این گروه و شماری از دیگر اتباع خارجی نیز کشته شده‌اند.

وزارت امور داخله افزوده است که در جریان این درگیری‌ها، پنج تن از سربازان پولیس ملی و محلی نیز کشته و هشت تن دیگر زخمی شده‌اند.

بروز تلفات سنگین طالبان و همچنان جان باختگان نیروهای امنیتی در حالی اعلام می‌شود که به گفته سمونوال سخی داد حیدری، آمر امنیت قوماندانی امنیه ولایت بدخشان، طالبان حوالی ساعت ۳ بامداد امروز بر مرکز این ولسوالی حمله کردند.

وی حوالی ساعت هشت صبح به پژواک گفته بود که طالبان نیمی از مرکز راغستان را تصرف کرده‌اند و نیروی کمکی از مرکز ولایت برای عقب راندن مهاجمان اعزام شده است.

در همین راستا، سمونوال غلام علی، مدیر جنایی بدخشان گفت که با ورود نیروهای امنیتی، طالبان به عقب رانده شده‌اند و در حال حاضر (حوالی ساعت ۲ بعد از ظهر) درگیری با اعضای این گروه در شماری از قریه‌های اطراف ولسوالی ادامه دارد.

 

 

گزارش های مربوطه:

اعلانات

Advertisement