خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

طالبان قوماندان امنیه ولسوالى غورماچ را کشته اند

طالبان قوماندان امنیه ولسوالى غورماچ را کشته اند

Oct 23, 2015 - 09:29

ميمنه ( پژواک، اول عقرب ٩٤ ) : رییس اداره سره میاشت فاریاب ميگويد که عبدالمجید گلیم بافی قوماندان امنیه ولسوالی غورماچ در جریان درگیری کشته شده است.

خالمیرزا صبوری که با تیم کاری سره میاشت غرض انتقال اجساد  کشته شده گان جنگ در ولسوالی غورماچ رفته بود، میگوید که ۱۳ جسد به شمول مجید قوماندان را بسوی میمنه انتقال دادند .

مجید قوماندان امنيه غورماچ با ۳۰ نفر سه روز قبل در مرکز ولسوالى غورماچ محاصره شده بود، از مقامات امنیتی ولایت خواست تا برای نجات وی و سربازانش کماندو و طیاره بفرستند ؛ اما هیچ نهادی به فریادش نرسید  سرانجام با ۱۸ پولیس به دست طالبان اسیر شد.

یک منبع که نخواست نامش گرفته شود به پژواک گفت که ، قوماندان امنیه غورماچ پس از اسارت به دست طالبان تا دو روز قبل زنده بود ؛ اما صبح روز گذشته جسد خون آلودش را در نزدیک دفتر ولسوالی غورماچ انداختند.

وی یکی از قوماندانان برجسته جهادی محسوب میشد و در انتخابات ریاست جهموری گذشته مسوول ستاد انتخاباتی داکتر عبدالله در شهر میمنه بود بعداَ شامل تشکيلات پولیس ملی گردیده به صفت قوماندان امنیه غورماچ گماشته شده بود.

صبوری گفت که ، آنها تصمیم دارند اجساد طالبان را نیز از ساحات قیصار و غورماچ به خانواده های شان در ولسوالی مرغاب انتقال دهند.

وی افزود که  سره میاشت  یک نهاد مستقل و بیطرف است و در حالات اضطراری بدون تبعیض به قربانیان جنگ و حوادث طبعی کمک مینماید.

گزارش های مربوطه:

اعلانات

Advertisement