خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

اتمر قبل از سفر به هند با سفراى امريکا و هند ديدار کرد

اتمر قبل از سفر به هند با سفراى امريکا و هند ديدار کرد

Nov 05, 2015 - 16:31

کابل(پژواک،١٤ عقرب ٩٤): مشاور امنيت ملى، قبل از آغاز سفر به دهلى جديد، با سفيران امريکا و هند در کابل ديدار کرد و در مورد سفر خود با آنها صحبت نمود.

در خبرنامۀ که به تاريخ(١٤عقرب) از دفتر شوراى امنيت ملى به آژانس خبرى پژواک ارسال گرديده، آمده است که محمدحنيف اتمر امروز در دفتر خود با امر سينها سفير هندوستان در مورد اين سفر  با او  صحبت کرد.

 منبع افزوده است که مشاور امنيت ملى در جريان اين ديدار گفت که روابط افغانستان و هندوستان بر اصل همکارى منطقوى استوار است.

به گفتۀ موصوف، حکومت وحدت ملى از آغاز کار خود با وضاحت گفته است که افغانستان با تمامى کشورهاى منطقه به اساس خط مش مستقل خارجى خود روابط دوستانه ميخواهد.

 اتمر گفته است:"جنگ افغانستان در مقابل تروريزم بين المللى، تنها مشکل ما نيست، بلکه به کشورهاى منطقه نيز تهديد است."

به گفتۀ وى، افغانستان در صف اول جنگ ضد تروريزم قرار دارد و افغانستان براى از بين بردن تروريزم جهانى، بر اجماع منطقوى تاکيد دارد.

مشاور امنيت ملى گفته است، اگر جلوى تروريزم در افغانستان گرفته نشود، پس نتايج آن به منطقۀ خطرناک خواهد بود.

 وى از تمامى کشورهاى منطقه خواست که براى محو تروريزم و تهديدهاى ناشى از آن، نيروهاى ملى افغانستان را در بخش تجهيز کمک کنند.

 امر سينها سفير هندوستان، در جريان اين دارد بر سفر حنيف اتمر به هندوستان ابراز خوشى نموده و گفته است که در جريان اين ديدار، هر دو کشور در مورد موضوعات شامل اجنداً موافقه خواهند کرد.

قرار است که هيئت افغانستان به رهبرى حنيف اتمر مشاور امنيت ملى، به تاريخ(١٦عقرب) عازم دهلى جديد گردد.

 به اساس يک خبر ديگر، مشاور امنيت ملى ، امروز با مايک مک کينلى سفير امريکا در کابل يدار کرد و هر دو جانب روى وضعيت امنيتى جارى افغانستان صحبت نموده است.

منبع افزوده که سفير ايالات متحده درجريان اين ديدار گفت که دولت و مردم امريکا هميشه با دولت افغانستان اند و از پاليسى دولت افغانستان در بخش مبارزه سرکوب کردن تروريزم حمايت ميکنند.

 حنيف اتمر مشاور امنيت ملى گفته است که مردم و دولت افغانستان از همکارى هاى دوامدار ايالات متحده امريکا قدردانى ميکنند و همکارى تمامى متحدين خود را به شمول ايالات متحدۀ امريکا در بخش مبارزه با تروريزم در افغانستان مهم ميداند.

به گفتۀ وى، افغانستان از کشورهاى منطقۀ  آرزو دارد که در بخش مبارزه با تروريزم همکارى کنند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan