خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

غنى: ناامنى در هلمند براى جلوگيرى از پروژه هاى بنيادى است

غنى: ناامنى در هلمند براى جلوگيرى از پروژه هاى بنيادى است

Nov 07, 2015 - 15:23

کابل (پژواک، ١٦ عقرب ٩٤ ): اشرف غنى رييس جمهور مى گويد که بخاطر جلوگيرى از انجام پروژه هاى بزرگ اقتصادى، امنيت هلمند بدتر شده است.

خبرنامه اى که به تاريخ ١٦ عقرب از سوى رياست جمهورى به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، نگاشته است که رييس جمهور، اين اظهارات را در ديدار با سران ونمايندگان شوراى لوى کندهار ابراز کرده است.

منبع علاوه نموده است که در اين ديدار؛ نخست محمد ايوب رفيقى، شيرمحمد آخندزاده، معلم ميرولى، عبدالجبار قهرمان، محمدهاشم الکوزى و عبدالودود پوپل به نمايندگى از ديگران صحبت نموده و در مورد وضعيت امنيتى و مشکلات ولايت هلمند، به رييس جمهورمعلومات ارايه کردند.

منبع علاوه نمود که آنها از برنامه هاى حکومت و نيروهاى امنيتى، ابراز حمايت کرده و خواستار تقويۀ سکتور امنيتى در اين ولايت شدند.

در خبرنامه درج است که رييس جمهور، بعد از استماع پيشنهادات و خواست هاى متنفذين شوراى لوى کندهار گفت که تحرک مشترک شما، يک حرکت تاريخى است و خرسندم که همه با يک صدا از هلمند و سراسر افغانستان حفاظت مى نماييد.

رييس جمهور افزود که ولايت هلمند، براى هر افغان حايز اهميت است.

نامبرده علاوه نمود که دشمنان افغانستان، براى جلوگيرى از پروژه هاى اقتصادى چون امتداد لولۀ گاز، لين برق و خط آهن، ولايت هلمند را ناامن نموده است.

رييس جمهور، خطاب به نمايندگان شوراى لوى کندهار گفت که فردا از جمع شما يک هيئت با صلاحيت به هلمند خواهد رفت تا درمورد وضعيت عمومى، تحقيقات بنيادى را انجام دهد.

اشرف غنى تصريح کرد که در اثناى ضرورت، از ولايت هلمند ذريعۀ ويديو کنفرانس با وى تماس گرفته  مى توانند.

به گفتۀ منبع، دراين ديدار سرپرست وزارت دفاع ملى، مشاور شوراى امنيت ملى، رييس عمومى ادارۀ مستقل ارگانهاى محل و نمايندۀ ويژه رييس جمهور در امور سياسى نيز حضور داشتند.

گزارش های مربوطه:

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan