خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در ولسوالی مقر غزنی علیه قوماندان امنیه این ولسوالی تظاهرات شد

در ولسوالی مقر غزنی علیه قوماندان امنیه این ولسوالی تظاهرات شد

Nov 20, 2015 - 15:53

غزنی (پژواک، ۲۹ عقرب ۹۴): دها تن در ولسوالی مقر ولایت غزنی، علیه قوماندان امنیه این ولسوالی تظاهرات کردند و خواستار برکناری وی شدند.

در این تظاهرات که ساعت ۱۰ قبل از ظهر امروز آغاز و تا ساعت ۲ بعد از ظهر دوام کرد، شاهراه کابل- کندهار از سوی تظاهر کنندگان بر روی تردد وسایط نقلیه بسته شد.

رحمت الله، یک تن از تظاهرکنندگان به آژانس خبری پژواک گفت حدود یک هفته قبل قوماندان امنیه ولسوالی مقر از سمت اش برکنار شده اما اکنون شماری از باشندگان این ولسوالی به قوماندانی امنیه غزنی رفته اند تا شخص مذکور دوباره مقرر شود.

وی گفت:" سمونیار حاجی محمد یک شخص بی کفایت است  و طرف داران وی باشندگان مقر را ناحق اذیت می کنند."

رحمت الله مدعی شد که حاجی محمد  به نام قوماندان امنیه بوده و پولیس محلی و افراد مربوط به خیزش مردمی صلاحیت امور کاری را از وی گرفته و مردم را به نام طالب و یا همکاری با طالبان اذیت می کردند.

اما جنرال امین امرخیل، قوماندان امینه غزنی به پژواک گفت که سمونیار حاجی محمد همچنان قوماندان امنیه می باشد و از کار برکنار نشده است.

به گفته وی، از یک هفته بدین سو شماری از باشندگان این ولسوالی به حمایت قوماندان امنیه و شماری هم برای برکناری نامبرده به قوماندانی امنیه غزنی آمده اند.

سمونیار حاجی محمد نیز گفت که این تظاهرات در پی یک توطئه راه انداری شده است و تظاهر کنندگان از سوی طالبان تشویق به این کار شده اند.

تا اکنون طالبان در این زمینه ابراز نظر نکرده اند.

گزارش های مربوطه:

اعلانات

Advertisement