خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"نُه قریه از مخالفین پاکسازی و ۲۶طالب مسلح کشته و مجروح شدند"

"نُه قریه از مخالفین پاکسازی و ۲۶طالب مسلح کشته و مجروح شدند"

Dec 01, 2015 - 18:19

سرپل (پژواک، ١٠ قوس٩٤) مقام‌ها از پاکسازى ٩ قريه ولسوالى سانچارک سرپل از وجود مخالفين و کشته و زخمى شدن ٢٦ طالب مسلح در اين ولسوالى خبر می‌دهند؛ اما منابع ديگر اين تعداد تلفات را تاييد نمی‌کنند.

محمد ظاهر وحدت والی سرپل که خود اين جنگ را رهبرى می‌کند، می‌گوید که از ديروز به اين طرف قريه هاى تبر، تغایی، خواجه سفلی، خواجه علیا، خواجه سرخ، گذر، گجوا، توپخانه، مسجد سبز، ده مرده و بندقدوق از جود مخالفین مسلح پاکسازی شده است .

وى افزود که در اين مناطق، ديروز و امروز ١٤ تن از مخالفين مسلح کشته شده و ١٢ تن ديگر زخم برداشته اند و ٤٥ عراده موترسايکل مخالفين در دست نيروهاى دولتى افتاده است.

اما یک طالب مسلح در سانچارک، کشته شدن دو تن از طالبان و زخمى شدن سه تن آنها را تاييد کرده و گفت که از برخى مناطق اين ولسوالى عقب نشينى کرده اند.

وى افزود که در اين درگيرى ها چهار تن از نيروهاى دولتى نيز زخم برداشته اند.

به گفته باشندگان محل، هنوزهم مناطق اوقاف و زنجان سانچارک که حدود ٢٥٠٠ خانواده در آن زندگى دارند، در کنترول مخالفين مسلح دولت قرار دارد.

دوست محمد سرمعلم ليسه منطقه موسوم به مسجد سبز، به آژانس خبرى پژواک گفت اين منطقه ديروز تحت تصرف نيروهاى دولتى درآمده؛ اما براى تامين امنيت دايمى منطقه نياز است که پوسته هاى امنيتى در اين محل ايجاد شود.

همچنان خال محمد باشنده مرکز سانچارک گفت که برخى مناطق، تحت تصرف نيروهاى دولتى درآمده و در قريه تبر در جريان درگيرى ميان نيروهاى خيزش مردمى و مخالفين مسلح، دو فرد ملکى به شمول يک زن کشته شده اند.

هر دو منبع محل، می‌گویند که از کشته شدن مخالفين مسلح دولت و نیروهای دولتی در درگيرى هاى ديروز و امروز سانچارک، اطلاعى ندارند.

 

 

 

 

علامت: 

گزارش های مربوطه:

اعلانات

Advertisement