خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

اوباما از اقدامات جديد عليه گروه داعش سخن گفته است

اوباما از اقدامات جديد عليه گروه داعش سخن گفته است

Dec 07, 2015 - 13:27

کابل(پژواک، ١٦ قوس ٩٤): بارک اوباما رييس جمهور امريکا ميگويد که داعش، يک گروه از سارقين است که به اسلام هيچ ارتباط ندارد.

اوباما، اين اظهارات را شب گذشته در واشنگتن، طى سخنانى از طريق تلويزيون به مردم  ابراز  داشته است.

اين اظهارات موصوف، بعد از آن صورت ميگيرد که هفتۀ گذشته، يک فرد مسلح در ايالت کليفورنيا بر مردم گلوله بارى کرده و ١٣ تن را کشته بود.

اوباما در سخنان خود افزوده است: "جنگ عليه داعش، جنگ با اسلام نيست، تروريزم مانند سرطان است و تروريزم، در حقيقت يک تهديد به ميان آورده است."

موصوف رويداد ايالت کليفورنيا را يک رويداد تروريستى خوانده و اقدامات جدى را در برابر گروه هاى تروريستى به ويژه در برابر داعش اعلام کرده است.

وى افزوده است لانه ها و مراکز مصوون داعش که در هرجا باشد، هدف حملات قوى قرار ميگيرد.

رييس جمهور امريکا گفته است که اردو و ارگان هاى استخباراتى امريکا، تاکنون پلان هاى زياد داعش و ساير گروه هاى تروريستى را خنثى کرده اند.

اوباما از کانگرس امريکا خواسته است که به هدف ساير اقدامات براى نيروهاى مسلح، راى دهند.

وى افزوده است: "امريکا سربازان خود را در ساير کشورها پياده نمى کند؛ اما اگر نياز ديده شود، اهداف خود را از طريق انجام دادن حملات هوايى به دست خواهد آورد."

به گفتۀ وى، داعش ميخواهد نيروهاى پيادۀ امريکا را در عراق و سوريه درگير جنگ کند؛ اما امريکا ساير اقدامات موثر در برابر اين گروه انجام خواهد داد.

اوباما از شجاعت و حب الوطنى مسلمانان مستقر در امريکا ستايش کرده و گفته است که مسلمانان در پيشرفت و ترقى امريکا، نقش مهم  ايفا کرده اند.

 

علامت: 

گزارش های مربوطه:

اعلانات

Advertisement