خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ده ها خانواده درپنجشیر از نور برق مستفید گرديد

ده ها خانواده درپنجشیر از نور برق مستفید گرديد

Dec 12, 2015 - 14:38

کابل(پژواک، ٢١ قوس ٩٤): با بهره برداری یک دستگاه کوچک برق آبی به ظرفیت سی کیلو وات در منطقه بخشى خيل ولسوالی رخۀ ولایت پنجشیر، ١٨٠خانواده از روشنایی برق مستفيد گرديد.

محمد امین دقیق رئیس اداره اقتصاد پنجشیر گفت که این دستگاه به هزینه سه میلیون افغانی با سهم ده در صد مردم در چوکات برنامه همبستگى ملى  وزارت احيا و انکشاف دهات درآن ولسوالی فعال گردیده است.

دقیق افزود که مستفید شده گان برعلاوه ء استفاده از روشنایی، می‌توانند از اين برق در استفاده از بعضی وسایل برقی چون ماشین لباس شویی، تلویزیون، ماهواره وغیره نیز کارگیرند.

موصوف گفت که از استفاده کننده گان اين برق تا ٥٠ کيلووات فى کيلووات سه افغانى و بالاتر از آن تا هفتاد کيلووات ٦ افغانى اخذ می‌شود.

به گفته او، مشترکين برق اين پروژه اجازه ندارند که بالاتر از ٧٠ کيلووات مصرف داشته باشند.

محمد عارف سروری والی پنجشیر که حین افتتاح این پروژه امروز صحبت می­ کرد گفت مسرت دارد که شمارى از خانواده ها از روشنای برق مستفید شدند ومشکلات شان ازین ناحیه مرفوع شد.

عبدالمقيم قيومى يک تن از باشنده گان بخشى خيل نيز خرسند است که مردم اين محل بعد از اين می توانند از نور برق استفاده کنند.

او افزود:« برق نداشتيم، از اريکين و بعضى وقت از گاز مايع استفاده می‌کرديم، حالى خوب شد هم خانه هاى ما روشن ميشه و هم می‌توانيم از اين برق از تلويزيون، کمپيوتر و بعضى وسايل ديگر برقى کار گيريم.»‌

پيش از اين در مرکز و برخى مناطق ديگر اين ولايت نيز دستگاه هاى کوچک برق آبى فعال شده است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

اعلانات

Advertisement