خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

١٥٠ خانواده در پروان و سرپل مساعدت نقدی دریافت کردند

١٥٠ خانواده در پروان و سرپل مساعدت نقدی دریافت کردند

Dec 21, 2015 - 16:09

چاريکار، سرپل (پژواک، ٣٠قوس ٩٤): با ١٥٠ خانواده بيجا شده در پروان و ده خانوادۀ کسانى که از سوى مخالفين مسلح در سرپل کشته شده اند، کمک نقدى صورت گرفت.

آقا شيرين رييس امور مهاجرين ولايت پروان، به آژانس خبرى پژواک گفت که امروز با ١٥٠ خانواده بيجا شده در اين ولايت براى هر خانواده صد دالر امريکايى مساعدت شد.

وى گفت که اين مساعدت، از سوى کميشنرى عالى سازمان ملل متحد صورت گرفته است.

به گفته او، بيجاشدگانى که اين کمک را دريافت کرده اند، از مناطق ناامن پروان، لغمان و کاپيسا بيجا شده و در حال حاضر، در مرکز پروان زندگى دارند.

شفيقه که از ولسوالى شينوارى پروان بيجا شده و کمک يادشده را دريافت کرده است، از دريافت اين کمک خرسندى نموده گفت که با رسيدن فصل زمستان، می‌تواند برخى مشکلات خانواده اش را رفع کند.

همچنان سید فاضل رضايی ريیس دارالانشای کمیتۀ ولایتی صلح سرپل گفت که از آغاز پروسهء صلح تا کنون، در این ولایت ٢٣ تن از افراد پیوسته به این پروسه، از سوى مخالفین مسلح دولت به قتل رسيده اند.

وى افزود که امروز برای ده خانوادهء اين کشته شدگان، به هر کدام مبلغ یکصد هزار افغانی به عنوان اکرامیه از سوی دولت کمک شد.

موصوف افزود که براى شش خانوادۀ اين قربانيان، قبلاً همچو کمک صورت گرفته و براى هر کدام هفت خانوادۀ متباقى آنها، در آيندۀ نزديک يک صد هزار افغانى کمک می‌شود.

محمد ظاهر وحدت والی سرپل، حین توزیع اين کمک گفت: "دشمنان صلح و آرامش به نام دین و به نام اسلام مردم را به شهادت می­رسانند."

به گفته او، دولت هر گونه امکاناتى را که در توان باشد، از خانواده هاى قربانيان دريغ نمى کند.

خاک بدل پدر يک تن از قربانيان که کمک نقدی را دریافت کرده است، گفت که سه سال قبل پسرش پس از پیوستن به پروسه صلح، از سوی طالبان به قتل رسید.

او اظهار خرسندى نمود که امروز، یک صد هزار افغانی مساعدت را دريافت کرده است.

همچنان فوزیه یک تن ديگرى که کمک يادشده را دريافت کرده و مادر شش طفل است، گفت که حدود سه و نیم سال قبل، شوهرش پس از آن از سوی طالبان کشته شد که به پروسه صلح پيوست.

وى نيز خرسند است که در این فصل زمستان، يک صد هزار افغانى کمک را دريافت کرده است.

 

 

 

 

گزارش های مربوطه:

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan