خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

لوی درستیز پاکستان با رهبران حکومت وحدت ملى ديدار کرد

لوی درستیز پاکستان با رهبران حکومت وحدت ملى ديدار کرد

Dec 27, 2015 - 16:07

کابل (پژواک، ٦جدی۹۴): لوی درستیز پاکستان، در زمینۀ چگونگی آغاز دوبارۀ روند صلح، با مقام‌های حکومت افغانستان ديدار کرد وموافقه شد که مبارزه برضد گروه هاى تروريستى سريع و قوى شود.

جنرال راحيل شريف لوى درستيز پاکستان، صبح امروز وارد کابل شد و با مقامات افغان ديدار نمود.

جاوید فیصل معاون سخنگوی ریاست اجرایی حکومت وحدت ملی، به آژانس خبری پژواک گفت که جنرال راحیل شریف، بامحمد اشرف غنی رئیس جمهور وعبدالله عبدالله رئیس اجرایی، به صورت جداگانه دیدار و گفتگو کرد.

به گفته وی، این دیدار‌ها روی چگونگی آغاز گفتگوهای صلح و اعتمادسازی میان کابل- اسلام آباد  و موضوعات مشترک هردوکشور، متمرکزبود.

به گفته معاون سخنگوى رياست اجرايى، در اين ديدار، روى چگونگى گفتگوى صلح با گروه هاى علاقمند به صلح و راهکارها و دريافت راه هاى بديل براى جذب گروه هاى مخالف صلح، بحث صورت گرفت.

 فیصل گفت که درديدار رهبران حکومت با لوی درستیز پاکستان، بحث هاى مثمرصورت گرفت و اظهار اميدوارى کرد که نتايج خوب درپى داشته باشد.

همچنان در خبرنامه اى که ازسوى دفتر رياست اجرايى به پژواک رسيده، آمده است که داکتر عبدالله و راحيل شريف درمورد مسايل نظامى و ملکى و مبارزۀ صادقانه و مشترک دوکشور برضد دهشت افگنان صحبت شد و موافقه شد که مبارزه برضد گروه هاى تروريستى سريع و قوى شود.

دراين ديدار وزير خارجه، سرپرست وزارت دفاع، سرپرست رياست عمومى امنيت ملى، لوى درستيز، و تعداد ديگرى از مقام هاى ارشد حکومت شرکت داشتند.

راحيل شريف پس از اين ديدار دوباره به کشورش برگشت.

سفر این مقام بلندپایه اردوی پاکستان، در پی تعهدات اخیر این کشور در نشست «قلب آسیا» می‌باشد و افغانستان، انتظار دارد که پاکستان به آن عمل کند.

پنجمین دور نشست قلب آسیا، در ۱۷ ماه قوس با حضور شماری از وزیران خارجۀ کشورهای همسایه افغانستان و نمایندگان ارشد کشورهای منطقه، در اسلام آباد برگزار شد.

در پایان این نشست که با نظارت نمایندگان امریکا و چین صورت گرفت، اعلامیۀ مشترکی از سوی افغانستان و پاکستان صادر شد که در آن، به مسائل مهمی از جمله مبارزه با انواع تروریزم، جلوگیری از استفادۀ گروه‌های افراطی و یا بازیگر سوم از قلمرو دو کشور و برخورد جدی با تمام کسانی که از پذیرش راه حل سیاسی خودداری کنند، گنجانده شده است.

گزارش های مربوطه:

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan