خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

لين هاى برق امتداد يافته به ننگرهار دوباره وصل گرديد

لين هاى برق امتداد يافته به ننگرهار دوباره وصل گرديد

Dec 29, 2015 - 14:53

جلال آباد (پژواک، ٨ جدى ٩٤: مسوولين مى گويند لين هاى برق امتداد يافته به ننگرهار که از سوى مخالفين مسلح، براى حدود دو هفته قطع گرديده بود، دوباره وصل شد.

قرار گفتۀ مسوولين محلى، مخالفين مسلح در منطقۀ اوزبين مربوط ولسوالى سروبى ولايت کابل، لين هاى برق را قطع کرده بودند که منتج به قطع جريان برق به ولايات لغمان و ننگرهار شده بود.

محب الرحمن مومند رييس برق ننگرهار، به آژانس خبرى پژواک گفت نسبت مشکلاتى که از ناحيه نبود برق به مردم ايجاد شده، هر روز آنها  اضافه تر از چهار ميليون افغانى، متحمل تاوان مى شدند.

موصوف علاوه کرد که  طى ١٣ روزگذشته از مدرک مشکل برق، آنها نزديک به ٥٥ ميليون افغانى خساره کرده اند.

مومند به تاريخ ٨ جدى به آژانس خبرى پژواک گفت که لين هاى برق، دوباره وصل گرديده و ناوقت شب گذشته، جريان برق  به شهر ننگرهار آغاز شد.

موصوف علاوه کرد: "اين بار تصميم گرفتيم که مشکل فوق را به شکل اساسى  و دايمى رفع نماييم، بنابر اين به شمول سران قومى، اين موضوع را با شوراى امنيت نيز در ميان گذاشته ايم."

قرار گفتۀ موصوف، روزگذشته در پى تلاش ها و همکارى هاى باشندگان و سران قومى منطقه، اين مشکل را به طور دايمى حل نمود؛ اما اينکه در مورد حل دايمى مشکل، چه کارى را انجام داده؟ معلومات بيشتر ارايه نکرد.

عطاء الله خوگيانى سخنگوى والى ننگرهار، به آژانس خبرى پژواک گفت که آنها مى توانستند در روز نخست، معضل برق را رفع نمايند؛ اما ادارۀ ولايتى قصد داشت تا اين بار مشکل به گونۀ دايمى حل گردد.

نامبرده علاوه کرد که برخى افراد، در صدد اين بودند تا موضوع را  رنگ سياسى و نظامى دهند؛ اما اداره ولايتى، جلو اين کار را گرفت و تلاش ورزيد تا با همکارى اقوام حل شود.

به گفته موصوف، ادارۀ ولايتى هم با سران قومى منطقۀ اوزبين ولسوالى سروبى ديدار نمود و  سران منطقۀ متذکره، با نمايندگان شوراى امنيت ملى ملاقات کردند، که در پايان به اساس يک قرارداد قومى، اين مشکل حل گرديد.

شهروندان جلال آباد از تمديد دوباره برق خوش اند؛ اما از حکومت مى خواهند تا به اين مشکل راه حل ابدى دريابد.

عزيزالله يکتن از باشندگان شهر جلال آباد،، به پژواک گفت که در جريان ١٣ روزگذشته، آنها بامشکلات زيادى مواجه بودند.

نامبرده افزود: "اکثر مردم، ذريعۀ برق آب را از چاه ها به دست مى آورند، همچنان موضوع چارچ نمودن موبايل نيز جدى بود، در شفاخانه ها هم مشکلات وجود داشت."

نامبرده، از حکومت اظهار قدردانى نمود که به مشکل يادشده، راه حل بنيادى دريافت کرد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

اعلانات

Advertisement