خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

عمليات نيروهاى دولتى بر ضد مخالفين مسلح در سرپل ادامه دارد

عمليات نيروهاى دولتى بر ضد مخالفين مسلح در سرپل ادامه دارد

Jan 03, 2016 - 16:11

سرپل (پژواک، ١٣ جدی ٩٤): والى سرپل می‌گوید که در عمليات تصفيوى در برخى مناطق سرپل، پنج تن از مخالفين مسلح کشته شده و ٩ تن به شمول هفت مخالف و دو تن از نيروهاى دولتى زخم برداشته اند.

محمد ظاهر وحدت والی ولایت سرپل، لباس نظامى بر تن نموده و اين عمليات را رهبرى می‌کند.

وحدت، در منطقۀ آدرنگ مرکز اين ولايت، به آژانس خبرى پژواک گفت که عمليات تصفيوى نيروهاى دولتى بر ضد مخالفين مسلح، روز جمعه در مناطق آقسوهاى ولسوالى صياد و مناطق آدرنگ، بلغلى، لتى، قلعۀ سوخته و دره سلطان ابراهيم مرکز اين ولايت آغاز شده است.

موصوف افزود که در اين عمليات، درمنطقه آقسو دو تن از طالبان مسلح کشته و سه تن ديگر آنان زخم برداشته و بخشى از آقسوى شرقى و قريه آهوى صياد، از وجود مخالفين پاکسازى شده است.

والى سرپل گفت که در حال حاضر، دره سلطان ابراهيم و قلعۀ سوخته در مرکز ولايت سرپل، خط نبرد میان نیروهای امنیتی و طالبان است.

او افزود که مخالفين مسلح دولت، پل آق دريا را در درۀ يادشده منهدم کرده و در اين منطقه سه تن از مخالفين مسلح کشته شده و چهار تن از مخالفين با دو تن از نيروهاى دولتى زخم برداشته اند.

موصوف گفت نيروهاى دولتى که شامل اردو، پوليس ملى و پوليس محلى اند، با حمايت نيروهاى هوايى به عمليات ادامه می‌دهند.

غلام رسول سرمعلم مکتب قریه بلغلی مرکز اين ولايت و يک تن از سرگروپان پوليس محلى در اين منطقه گفت که باشندگان بلغلى از ظلم طالبان مسلح به ستوه آمدند و مجبور شدند که بر ضد آنان سلاح بگيرند.

او علاوه کرد: «من بنا براین که طالبان خانه های ما را به آتش کشیدند، مجبور شدم سلاح بردارم.»

اما طالبان مسلح می‌گویند که ديروز در مناطق لغمان، قلعه سوخته و دره سلطان مرکز سرپل، هشت تن از نيروهاى امنيتى کشته و زخمى شده و يک تانک آنها از بين رفته است.

 

علامت: 

گزارش های مربوطه:

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan