خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

پروژۀ تولید يکصد میگاوات برق از منابع داخلی کشورعملى ميگردد

پروژۀ تولید يکصد میگاوات برق از منابع داخلی کشورعملى ميگردد

Jan 05, 2016 - 13:21

 کابل (پژواک، ١٥ جدى٩٤): وزارت انرژی و آب، برای نخستین بار بستۀ پروژه های تولیدی انرژی قابل تجدید از منابع طبیعی داخلی کشور با ظرفیت صد میگاوات را عملی می کند.

بر بنیاد معلومات خبرنامۀ اين وزارت که روز سه شنبه (١٥جدى) به آژانس خبرى پژواک رسيده، اين تصميم بر بنیاد ماده (٣) مصوبه شماره (٣١) ٢٤/٨/١٣٩٤ کابینه جمهوری اسلامی افغانستان تطبیق ميگردد.

درخبرنامه وزارت؛ اين پروژه، بزرگترین پروژه انرژی قابل تجدید از منابع داخلی کشورخوانده شده که وارد مراحل تطبیقی می گردد و نقش کلیدی را به دلایل مختلف در افغانستان دارا می باشد.

بربنياد معلومات منبع، پروژه های انرژی قابل تجدید برای سرمایه گذاری سکتور خصوصی، نخستین گام وزارت انرژی و آب برای رسیدن به اهداف تعیین شده در پالیسی انرژی های قابل تجدید کشور می باشد، که در پرتو قانون تنظیم خدمات انرژی برق، امکان سرمایه گذاری خصوصی در سکتور انرژی برق کشور را فراهم می سازد.

وزارت انرژى وآب، در این بسته ٣٠ پروژۀ تولید برق از منابع قابل تجدید آفتاب، باد، بایومس و آبی کوچک در داخل کشور را برای سرمایه گذاری سکتور خصوصی پیشنهاد نموده است .

درخبرنامه اين وزارت خاطرنشان گرديده که دراين پروژه، ظرفیت مجموعی تولید برق آن ها ۱۰۰ ميگاوات می باشد و در٢٠ ولایت کشور تطبیق خواهند شد.

وزارت يادشده؛ ضمن شريک نمودن سند اعلام علاقه مندی (EOI) با سرمایه گذاری شرکت های خصوصی داخلی و بین المللی شریک، از آنها خواسته است  تا رسماً علاقه مندی شان را  به سرمایه گذاری در پروژه های مشخصى که در سند شرح داده شده، اعلام نمایند.

 

علامت: 

گزارش های مربوطه:

اعلانات

Advertisement