خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

به معلولین پاهای مصنوعی رایگان داده می شود

به معلولین پاهای مصنوعی رایگان داده می شود

Jan 30, 2016 - 18:06

کابل(پژواک، ۱۰ دلو۹۴): وزارت کار، امور اجتماعی و شهدا و معلولین، اعلام کرد که پس از این، به معلولینی که نیاز به پای مصنوعی داشته باشند، به صورت رایگان پای مصنوعی می دهد.

در خبرنامه یی که امروز از طریق وزارت کار، امور اجتماعی و شهدا و معلولین، به دسترس آژانس خبری پژواک قرار گرفته، آمده است که این برنامه به عنوان یکی از مسوولیت های مهم این وزارت و در راستای عرضه خدمات به این قشر، آغاز شده است.

  گفته شده است که این وزارت، کار ساخت اعضای مصنوعی از جمله پاهای مصنوعی را  از طریق انستیتيوت ملی معلولین که پیش از این افتتاح شده بود، روی دست گرفته است.

بر پایه معلومات این خبرنامه، مرکز مذکور که به کمک مؤسسه هندی(Jaipur Foot ) ساخته شده، پیش از این در یک برنامه آزمایشی یک ماهه در کابل، برای یک هزار معلول پای مصنوعی ساخته بود.

وزارت کار، امور اجتماعی و شهدا و معلولین افزوده است که ساخت هر کدام از این پاهای مصنوعی که با استفاده از مواد با کیفیت صورت می گیرد، حدود ۴۵۰۰ افغانی هزینه دارد.

در خبرنامه، خاطرنشان شده است که پاهای مذکور، قابلیت راه رفتن و کار کردن به صورت "نورمال" را دارد و معلولین می توانند با مراجعه به انستیتيوت ملی معلولین در منطقه خیرخانۀ کابل، به صورت رایگان پای مصنوعی دریافت کنند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan
Maiwand Bank - Just Banking