خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

هشتاد ميگاوات برق تاجکستان به کابل وصل شد

هشتاد ميگاوات برق تاجکستان به کابل وصل شد

Feb 13, 2016 - 15:16

کابل (پژواک، ٢٤ دلو ٩٤): با ترميم پايه برق وارداتى تاجکستان در کندز، تا حدى مشکل برق کابل حل شد و تلاش می‌شود که براى رفع بيشتر اين مشکل، تاجکستان برق بيشتری را به افغانستان بدهد.

يک پايه برق، به تاريخ ٧ دلو در منطقه دند شهاب الدين مرکز ولايت بغلان، از سوى افراد ناشناس تخريب شد و پس از آن، با قطع حدود ٣٠٠ ميگاوات برق وارداتى ازبکستان، شهريان کابل به شکل نوبتى در ٢٤ ساعت براى چند ساعت از برق مستفيد ميشدند.

اين پايه تا حال، به دليل مشکلات امنيتى ترميم نشده و در ساحه، عمليات نيروهاى دولتى ادامه دارد.

به تاريخ ٢٠ دلو، پايه ديگر انتقال برق وارداتى تاجکستان به کابل، در کندز از سوى افراد ناشناس تخريب شد. با تخريب اين پايه، مشکلات برق در شهر کابل بيشتر گرديد.

انجنير محمدنسيم گنجى رييس برق کابل، امروز به آژانس خبرى پژواک گفت که پايه تخريب شده در کندز، ترميم و شام ديروز حدود ٨٠ ميگاوات برق تاجکستان دوباره به کابل وصل شد.

موصوف افزود که در حال حاضر، در شهر کابل به شمول اين هشتاد ميگاوات برق و برق توليد داخلى، حدود دوصد ميگاوات برق وجود دارد؛ اما اين شهر در کل به ٦٠٠ ميگاوات برق نياز دارد.

اما حميدالله درانى مدير ارشد پروژه برق بانک آسيايى در کابل گفت که گفتگوها با مقام‌هاى تاجکستانى جريان دارد تا رقم برق وارداتى آن کشور به افغانستان را به ٣٠٠ ميگاوات برسانند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement