خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

١٤ فرد ملکی از چنگ طالبان آزاد گرديدند

١٤ فرد ملکی از چنگ طالبان آزاد گرديدند

Mar 02, 2016 - 16:48

هرات (پژواک، ١٢حوت٩٤): در عملیات نیروهای اردوی ملی در هرات، ١٤ فرد ملکی از چنگ طالبان آزاد گرديدند و پنج طالب مسلح کشته شدند.

مقامات قول اردوی ٢٠٧ ظفر درغرب کشور، امروز در نشست خبری گفتند که این عملیات از یک هفته به این طرف با اشتراک اردوی ملی، پولیس، امنیت ملی و پولیس نظم عامه در ولسوالی ادرسکن هرات راه اندازی شده بود.

تورن عبدالحمید قومندان تولی کشف کندک ٤ اردوی ملی در غرب کشور، در این نشست گفت که طالبان ١٤ تن از افراد بیگناه  را که ١٠ تن شان باشندگان ولسوالی ادرسکن بودند، به اتهام همکاری با دولت و سرباز بودن در اردوی ملی زندانى کرده بودند.

به گفتۀ موصوف ، پس از اطلاع، عملیات مشترکی در این ولسوالی راه اندازی گرديد.

وی گفت: "طالبان در ساحات فعالیت شان زندان نیز دارند، که مردم بیگناه را شکنجه می کنند؛ اما نیروهای امنیتی اجازۀ فعالیت به طالبان دراین حوزه را نخواهند داد."

دگرمن خالق نور قومندان عملیاتی اردوی ملی، در این نشست گفت که عملیات مشترک نیروهای امنیتی  در ولسوالی ادرسکن که سه روزقبل آغازشده بود، سرانجام دیروز پایان یافت .

به گفتۀ خالق نور، این عملیات پس از شکایات مسوولان محلی و باشندگان ولسوالی ادرسکن، از فعالیت های گسترده طالبان و موجودیت زندان های آنها راه اندازی شد.

وی  از ملا عبدالخالق، ملا تورجان و ملا اولیا قول بعنوان فرماندهان مشهور طالبان درولسوالی ادرسکن ياد کرد که به گفته وى، درخانه های شان زندان شخصی داشتند و مردم را شکنجه می کردند.

موصوف افزود: "در این عملیات خانه های هر سه فرمانده طالبان متلاشی شد و مقدار سلاح و مهمات سبک  وسنگین به دست نیروهای امنیتی افتاده است."

این مقام اردوی ملی گفت که در این عملیات مشترک نیروهای امنیتی افغان، ١٤ قریه ولسوالی ادرسکن  شامل خرابه، صدمه، ظلم آباد، بلپشه، مراد خیل، مظفرخیل، صاحب خیل، سلطان زایی، سیاه گرد، گردنک، خم سیاه گردنک و موسی خیل، از وجود طالبان پاکسازی گردیده است.

به گفته منبع، در این عملیات ٥ طالب مسلح کشته شده و ٩ تن دیگر زخمی شدند؛ اما به نیروهای امنیتی افغان آسیب نرسیده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement