خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

گروه هفده نفرى مخالفين با پروسه صلح پيوست

گروه هفده نفرى مخالفين با پروسه صلح پيوست

Mar 17, 2016 - 16:38

سرپل (پژواک، ٢٧ حوت ٩٤): یک گروپ ۱۷ نفری مخالفین مسلح دولت به سرگروپى ملا محمد شاه مشهور به ملا انصاری با سلاح دست داشتهء شان در ولايت سرپل به پروسهء صلح پیوست.

این گروه مخالفين مسلح دولت امروز طى مراسمى در رياست امنيت ملى سرپل سلاح هاى دست داشته شان را که شامل یک میل هاوان، یک قبضه راکت آر ـ پی ـ جی هفت، سه میل پیکا، ۱۲ میل کلاشينکوف و یک مقدار مهمات می‌باشد، به دولت تسليم کرد.

ملا محمد نعیم، يک تن از اين افراد که به نمايندگى از ديگران صحبت کرد گفت که آنها در قریهء نیمدان مرکز این ولایت در صفوف طالبان مسلح بر ضد دولت فعاليت داشتند.

موصوف طالبان را «فساد پیشه و فریب دهندگان» خواند و گفت: «حالا که به حقیقت پی بردیم دولت باید ما را حمایت کند تا مشت کوبنده بر دهن مخالفین باشیم.»

عبدالغفور سیرت، مستوفی و سرپرست مقام ولایت سرپل به اين گروه مخالفين خوش آمديد گفت و افزود:«امید واریم که دیگر برادران نارضی ما نیز دست از مخالفت برداشته به پروسه صلح بپیوندند.»

الحاج مولوی نقیب الله رییس کمیته ولایتی شوراى صلح در سرپل، خطاب به اعضاى اين گروه گفت:«این سرزمین بالای هریک ما و شما حق دارد، پس باید این حق را ادا کنیم تا هم خدا وهم مردم از ما راضی باشد.»

طالبان مسلح تا حال در اين مورد چيزى نگفته اند.

چندی قبل نیز این امنیتی ملى سرپل از پیوستن یک گروپ ۴ نفری مخالفین مسلح دولت با پروسه  خبر داده بودند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement