خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سپنتا: اشتباهات حکومت و امریکا، نظام سیاسی کشور را تحت تهدید قرار داده است

سپنتا: اشتباهات حکومت و امریکا، نظام سیاسی کشور را تحت تهدید قرار داده است

Mar 29, 2016 - 10:36

شهرهرات (پژواک،١٠حمل٩٥): مشاور پیشین شوراى امنیت ميگويد در مقابل پاکستان قربانی میدهند؛ اما به اين کشور اجازه نميدهند که در امور افغانستان مداخله کند.

محمد اسماعيل وزير پيشين آب و برق، شب گذشته تعدادى از مقامات حکومت قبلى را در ولايت هرات به منزلش دعوت کرده بود.

در اين دعوت، رنگین دادفر سپنتا مشاور پيشين شوراى امنيت گفت که  به پاکستان اجازه نخواهند داد که در سیاست خارجی افغانستان دخالت داشته باشد.

سپنتا از تهدیدهای موجود در نظام سیاسی کشور اظهار نگرانی کرد و گفت که برنامه‌های ضعیف حکومت کنونی، سبب شده تا در تابستان امسال وضعیت امنیتی بدتر شود.

وی افزود که بیشتر دستاوردهای چهارده سال حکومت حامد کرزی در عرصه های مختلف، طی دو سال اخیر از بین رفت و اشتباهات سیاسی رهبران حکومت وحدت ملی و کشورهای متحد به خصوص ایالات متحده امریکا، نظام سیاسی کشور را تحت تهدید قرار داده است.

سپنتا همچنان گفت: "ما در راه استقلال این خاک در مقابل انگلیس و شوروی، میلیونهای قربانی دادیم واگر ایجاب نماید، در مقابل پاکستان نیز قربانی خواهیم داد."

در این نشست، محمد اسماعیل وزیر انرژى و آب حکومت قبلى، از مردم افغانستان خواست تا در مقابل تمامی تهدیدات مخالفين، متحد باشند و از نظام کشورشان دفاع نمایند.

وى، يک بار دیگر تاکید کرد که آنان اجازه نخواهند داد که طالبان درکشور حضور پیدا کنند.

سخنان این دو مقام حکومت پیشین افغانستان، در حالی مطرح میشود که طی ماه های اخیر، نشستهای چهارجانبۀ صلح، در کشورهای افغانستان و پاکستان برگذار شد؛ اما تا به حال نتیجۀ آن روشن نشده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement