خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

قوماندان امنيه هرات: اجازه فعاليت هاى تروريستى وجنايى به هيچکس داده نخواهد شد

قوماندان امنيه هرات: اجازه فعاليت هاى تروريستى وجنايى به هيچکس داده نخواهد شد

Mar 31, 2016 - 15:00

هرات (پژواک،١٢حمل ٩٥):مسوولين امنيتى هرات ميگويندکه دست کم ٢١ تن را در پيوند به حملات تروريستى و جرايم جنايى دراين ولايت بازداشت کرده اند.

پاسوال عبدالمجيد روزی قوماندان امنيه هرات که در نشست خبرى امروز صحبت ميکرد با اظهاراين مطلب گفت که افراد بازداشت شده در جريان ١٠ روز گذشته به اتهام حملات تخريبی، ماين گذاری، آدم ربايی، سرقت های مسلحانه و حمل سلاح غيرقانونی از مناطق مختلف ولايت هرات بازداشت گرديده اند.

وى با بيان اينکه درجريان عمليات پوليس چندين ماين کنارجاده نيز خنثى گرديده گفت که در جمع افراد بازداشت شده قاری اميد يکتن ازافراد مشهور مخالفان مسلح در هرات است که درترور چندين شهروند و پوليس هرات متهم مى باشد .

به گفته موصوف، از نزد اين  افراد ١١ جوره لباس نظامى و مقدارى مواد انفجارى نيز بدست آمده است .

قوماندان امنيه هرات هشدار داد که با مخالفان مسلح،آدم ربايان و ديگر مرتکبين جرايم جنايى با قاطعيت مبارزه کرده و اجازه فعاليت براى آنان نخواهد داد.

اين درحالى است که شمارى از صرافانی که چند روز قبل پول هايشان ازيک مارکيت به سرقت رفته بود در مقابل ساختمان ولايت هرات تجمع نموده خواهان پيگيری اين قضيه شدند.

جمعه گذشته سارقين به مارکيت ممتاز در مرکز شهر هرات داخل شدند و سيف ٢٨دکان را باز کرده  و ٣٠٠ هزار دالر امريکايی را به سرقت بردند.

اما به دنبال اعتراض اين دکانداران، قوماندان امنيه هرات ميگويدکه در پيوند به اين قضيه ٥ تن بشمول سرای دار، چوکی دار و مالک مارکيت را بازداشت کرده و تحقيقات از نزدشان آغازشده است .

شهروندان هرات خواهان مجازات افراد باز داشت شده اند.

فيروز حميدی باشندۀ شهر هرات گفت که پوليس مجرمين را بازداشت ميکند اما پس از مدتى آنها آزاد ميشونداما بايد مجازات سنگين به اين افراد داده شود تا درسى براى ديگران باشد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement